Շիրակի մարզի դատախազ. «Վարդան Ղուկասյան չէ, ով ուզում է լինի, անպատիժ չի մնալու»
Գյումրիում  հնչած կրակոցներից հետո տարբեր անուններ են շրջանառվում՝ այդ թվում Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի շրջապատից: Պատճառը, հավանաբար, այն է, որ Ղուկասյանի եղբոր որդին եւ նշված անձանցից՝ վիրավորներից Քավոր Հարութի որդին, որոշ ժամանակ առաջ վիճաբանել են:
Շիրակի մարզի դատախազ Կարեն Շահբազյանը ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում ասել է, որ ձերբակալությունների մասին առայժմ տեղեկություններ չկան: Շիրակի մարզի դատախազը այս պահին գտնվում է Երեւան-Գյումրի ճանապարհին, նա վերադառնում է Գյումրի:
ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում Կ. Շահբազյանն ասել է.
«Հասնում եմ արդեն Գյումրի: Ես ՊՆ-ում խորհրդակցության էի: Կարող եք միայն հրապարակել, որ անպատժելիություն չեմ թողնելու: Անուններ, ձերբակալվածներ չեմ կարող ասել, զբաղվում են, աշխատում են: Բայց ասեմ՝ իմ օրոք նման բան չի լինելու»:
Հարցին, թե որոշ լրատվամիջոցներ դեպքի հետ կապված շրջանառում են նաեւ Վարդան Ղուկասյանի անունը` մասնավորապես հիշատակելով  եղբոր որդու անունը, Կ. Շահբազյանը արձագանքել է.
«Վարկածներ են, այո´, նման վարկածներ կա: Բայց գրեք՝ ով ուզում է լինի: Վարդան  Ղուկասյան չէ, եթե դատախազի բարեկամներն էլ որ լինեն, խոստանում եմ, որ անպատիժ չեմ թողնելու»:

Это не останется безнаказанным - прокурор Ширакского марза
В связи с прозвучавшими сегодня в Гюмри выстрелами активно муссируются несколько имен, в том числе, из ближайшего окружения бывшего мэра Вардана Гукасяна.
Причина, по всей вероятности в том, что племянник Гукасяна недавно повздорил с  одним  из раненных.
Главный прокурор Ширакcкого марза Карен Шахбазян в беседе с изданием «ГАЛА» заявил, что сведений об аресте пока нет. Прокурор Шахбазян сейчас находится на трассе Ереван-Гюмри, он возвращается в город.
Шахбазян, в частности, сообщил: «Уже подъезжаю к Гюмри, я участвовал в совещании в МО. Сейчас могу сказать только, что безнаказанности не допущу. Имен пока назвать не могу, расследуем, работаем. Но, повторяю, при мне ничего подобного не будет».
На замечание о том, что в связи с происшествием упоминается имя племянника бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна, прокурор ответил: «Такая версия есть, но уверяю вас, будь это родственник не Гукасяна, а мой собственный, безнаказанным он не останется».