ԱԺ պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի քավորի վրա կրակել են. նա վիրավոր է, կա նաև մեկ զոհ
ՀՀ ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ ապրիլի 23-ի՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել է:
Փաստի առթիվ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի104 հոդվածի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումներ հանցագործությունը կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու և նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նշանակվել են փորձաքննություններ:
Նշենք, որ Քավոր Հարութ մականունով Հարություն Խաչատրյանը Ազգային ժողովի ԲՀԿ–ական պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի քավորն է, իսկ Շեկո մականունով Արտյոմ Կարապետյանը՝  նրա մերձավոր շրջապատից:

В Гюмри произошла перестрелка: один человек погиб
Полиция  Армении распространило сообщение в связи с перестрелкой в городе Гюмри. Согласно сообщению, сегодня – 23 апреля в районе 13:00 из медцентра в Гюмри поступил сигнал о том, что с территории у здания по адресу Ширакаци 54б в больницу с пулевыми ранениями были доставлены Арутюн Хачатрян (Кавор Арут) и Артем Карапетян (Шеко), который от полученных ранений скончался в больнице.
По факту полиция Ширака возбудила уголовное дело по признакам ст. 104 УК РА. Проводятся оперативно-розыскные  и  следственные мероприятия для выяснения личности и задержания совершивших преступление лиц. Назначены экспертизы. Предварительное следствие продолжается.
Отметим, что Арутюн Хачатрян по прозвищу Кавор Арут является крестным депутата парламента от ППА Мартуна Григоряна, а Артем Карапетян (Шеко) – его близким другом.