Նիկոլը ԱԿԱնապատեց Վանաձորը․ նա մնացել է Արթուր Բաղդասարյանի կադրի հույսին
Նիկոլ Փաշինյանը ոչ միայն ընտրակեղծարար է, այլ նաև քվեագող։ Քվեագողը ընտրակեղծարարի քառակուսին է, ավելի ճիշտ՝ խորանարդը։
Քվեագողը կեղծում է ընտրությունները վարչական, կրիմինալ ու այլ տիպի ռեսուրսներով ու երբ տեսնում է, որ դա էլ չի ապահովել իր ուզածը, անցնում է հետընտրական կեղծիքների։ Գողանում է հանրության քվեն՝ հետընտրական վերաձևման ենթարկելով ընտրությունների պատկերը։
Այդպես եղավ տարբեր համայնքներում։ Նիկոլենք պարտվում էին, հետո քրեական գործեր կարում հակառակորդ թիմի հաղթողների նկատմամբ ու զավթում իշխանությունը։ Կամ էլ՝ տակից ճնշում ու առնում քվեները։ Ինչպես որ եղավ Գյումրիում․ նիկոլենք փոքրամասնություն կազմեցին, բայց Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի թիմին «տակից» բերեցին իրենց դաշտ ու կեղծեցին գյումրեցիների քվեն։ Գյումրեցին քվեարկեց ՔՊ–ի դեմ, բայց ստացավ ՔՊ–ական քաղաքապետ։ Մարզպետն էլ՝ վրադիր։
Վարդենիսում, Վեդիում, Թալինում և այլուր նույն մեթոդները կիրառեցին։ Մի տեղ ստացվեց, մյուս տեղը չստացվեց։
Չստացվածներից էր Վանաձորը։ Ապօրինաբար կալանավորել էին Մամիկոն Ասլանյանին, որպեսզի մեկ ձայն պակասի նրա օգտին Վանաձորի ավագանիում։ Հետո օրենք սղացրեցին, որպեսզի կառավարությունը «օրինական» ձևով ընտրովի մարմնում նշանակովի ղեկավար կարգելու հնարավորություն ստանա։ Օրերս Վանաձորում Նիկոլը քվեագողությունն ավարտին հասցրեց։
Նա Վանաձորի քաղաքապետի պաշտոնակատար նշանակեց տխրահռչակ Արկադի Փելեշյանին, ով հայտնի մականունավոր է՝ Ակա։ Սա կիսահանցագործ, կիսաօլիգարխ, կիսաճամբարափոխ մեկն է։
Եթե հիշում եք, Նիկոլն, իբր, այս տեսակի դեմ էր պայքարում ու այս տեսակին քննադատում։ Բայց հիմա ստերի ժամանակներն անցել են, ու Նիկոլի հույսը «Օրինաց երկիրը» «Հայկական վերածնունդ» կուսակցություն դարձրած Արթուր Բաղդասարյանի կադր, Սերժ Սարգսյանի ջերմեռանդ պաշտպան Արկադի Փելեշյանն է՝ Ական։ Այլ կերպ ասած՝ Նիկոլը ԱԿԱնապատեց Վանաձորը։
Եվ այս սուտասանը, իբր, սիրում է ժողովրդին, հպարտանում ժողովրդով, խոնարհվում ժողովրդի առաջ։ Իրականում՝ գողանում է ժողովրդի քվեն։

Никол зАКАбалил Ванадзор: он остался уповать на кадр Артура Багдасаряна
Никол Пашинян не только фальсификатор выборов, но и голосокрад. Голосокрад – фальсификатор в квадрате, вернее – в кубе.
Ворующий голоса избирателей фальсифицирует выборы с помощью административных, криминальных и иного рода ресурсов, и как только видит, что не может добиться желаемого, переходит к поствыборным фальсификациям. Он ворует выбор общества, подвергая поствыборному переформатированию картину голосования.
Так было в самых разных общинах. Николовцы проигрывали выборы, затем фабриковали уголовные дела в отношении победителей из команд соперников и захватывали власть. Или подспудно оказывали давление и покупали голоса, как это было, к примеру, в Гюмри: николовцы оказались меньшинством, но закулисно перетянули команду бывшего мэра Гюмри Самвела Баласаняна в свое поле и сфальсифицировали выбор гюмрийцев. Гюмриец проголосовал против «Гражданского договора», но получил ГД-аевского мэра. С губернатором в придачу.
В Варденисе, Веди, Талине и в других местах были применены те же методы. Где-то получилось, где-то – нет.
Ванадзор – одна из общин, где у власти случился провал. Они незаконно арестовали Мамикона Асланяна, чтобы в Совете старейшин не хватило одного голоса для его избрания главой общины. Затем провели закон, чтобы правительство получило «легальную» возможность для назначения своего руководителя в избираемом органе местного самоуправления. На днях Никол довел голосокрадство в Ванадзоре до своего логического завершения.
Он назначил и.о. мэра Ванадзора печально известного Аркадия Пелешяна по прозвищу «Ака». Он – полукриминальный, полуолигархический, полуперебежнический элемент.
Если помните, то Никол, якобы, боролся с этим типом людей, яростно их критиковал. Однако времена для навешивания лапши прошли, и Никол остался уповать на кадр переименовавшего «Оринац еркир» в «Армянское возрождение» Артура Багдасаряна, ярого защитника Сержа Саргсяна – Аркадия Пелешяна («Ака»). Иными словами, Никол зАКАбалил Ванадзор.
И этот лжец, якобы, любит народ, гордится народом и преклоняется перед народом. А в реальности – крадет выбор народа.