Խորհրդատվություններ Հայաստանի և Բելառուսի ԱԳ նախարարությունների միջև
Ապրիլի 18-ին Երեւանում կայացան Հայաստանի եւ Բելառուսի ԱԳ նախարարությունների միջեւ հերթական խորհրդատվությունները` արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների տեղակալների մակարդակով:
Հայաստանի եւ Բելառուսի ԱԳ նախարարների տեղակալներ Շավարշ Քոչարյանի եւ Ալեքսանդր Միխնեւիչի գլխավորությամբ կայացած խորհրդատվությունների ժամանակ քննարկվեցին երկկողմ հարաբերություններին, մասնավորապես՝ առեւտրատնտեսական կապերի եւ միջխորհրդարանական համագործակցության ակտիվացմանը, ապակենտրոնացված փոխգործակցության խրախուսմանը, երկու երկրների միջեւ առկա իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը, ինչպես նաեւ միջազգային կառույցների շրջանակներում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Նույն օրը Հայաստանի եւ Բելառուսի ԱԳ նախարարների տեղակալներ Զոհրաբ Մնացականյանը եւ Ալեքսանդր Միխնեւիչը  խորհրդատվությունների ժամանակ քննարկեցին միջազգային կառույցների շրջանակներում իրականացվող համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:

В Ереване прошли консультации между МИД Армении и Белоруссии
Накануне в Ереване прошли очередные  консультации между министерствами иностранных дел Армении и Белоруссии на уровне заместителей министров внешнеполитических ведомств,  сообщает пресс-служба МИД Армении
В ходе консультаций, проходивших под руководством  заместителей  министров иностранных дел Армении и  Белоруссии Шаварша Кочаряна и Александра Михневича,  были обсуждены вопросы двусторонних отношений, в частности, активизация торгово-экономических связей и межпарламентского сотрудничества, поощрения  децентрализованного  взаимодействия, расширения существующего между двумя  странами   договорно-правового поля, а также двустороннего сотрудничества в рамках  международных организаций.
В тот же день  заместители министров иностранных дел Армении и Белоруссии Зограб Мнацаканян  и Александр Михневич  обсудили во время консультаций  широкий круг вопросов, касающихся  сотрудничества в рамках международных организаций.