Նիկոլ Փաշինյանի ճղճիմ քայլն՝ ընդդեմ Գագիկ Ծառուկյանի
Նիկոլ Փաշինյանը դատարանները և իրավապահ համակարգը դարձրել է անձնական օգտագործման գործիք․ ում նկատմամբ անձնական և քաղաքական վրեժխնդրություն ունի, փորձում է դրանց միջոցով իրագործել։ Էս անգամ էլ որոշել է իր աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանին մի լավ աշխատեցնել՝ ընդդեմ ԲՀԿ առաջնորդ, ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի։
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահի աթոռին նստեցված, Նիկոլի համար առնականության և մարզական պատրաստվածության քայլող խորհրդանիշ Արայիկ Հարությունյանը դիմել է դատարան՝ պահանջելով դադարած ճանաչել ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի լիազորությունները։ Եվ սա զուգահեռ նրան, որ Հայաստանում կայանում էր Եվրասիական մարզական համագործակցության ասոցիացիայի առաջին ֆորումը, որի շրջանակներում եվրասիական տասնյակից ավելի երկրների Օլիմպիական կոմիտեների նախագահներ ու բարձրաստիճան պաշտոնյաներ առաջարկեցին Գագիկ Ծառուկյանին՝ գլխավորելու այդ կառույցը։
Իհարկե, կասկած չունենք, որ Փաշինյանի համար առնականության սիմվոլ են տարբեր «կուլտուրայի» պատկանողները, դրա համար էլ դիմել է համապատասխան չինովնիկի, բայց կարող է ծանրաձողի տակ մնալ։
Թեև Նիկոլի պարագայում զարմանալի չէ, որ երկրի շահը ստորադասվում է անձնական ամբիցիաներին և վախերին, ու նա հերթական անգամ խաղում է պետության հեղինակության հետ։
Նույն կերպ ապօրինություններով էլ գնում է խորհրդարանական ընտրությունների՝ չհասկանալով, որ իր խաղը վաղուց ավարտված է կամ ինչպես ժողովուրդն է ասում՝ կատվի խաղը մինչև մարագն է։

Жалкий шаг Никола Пашиняна против Гагика Царукяна
Никол Пашинян превратил суды и правоохранительную систему в инструмент личного пользования, посредством которого мстит всем тем, к кому он испытывает личную и политическую неприязнь. На этот раз он решил задействовать руководителя своего аппарата Араика Арутюняна – против лидера партии «Процветающая Армения», президента НОК Армении Гагика Царукяна.
Усаженный в кресло председателя Федерации тяжёлой атлетики Армении и являющийся для Никола ходячим символом мужественности и спортивной подготовки Араик Арутюнян обратился в суд с требованием признать прекращёнными полномочия президента НОК Армении Гагика Царукяна. И это параллельно тому, как в Армении проходит первый форум Ассоциации евразийского спортивного сотрудничества, в рамках которого президенты олимпийских комитетов и высокопоставленные представители более чем десятка евразийских стран предложили Гагику Царукяну возглавить эту структуру.
Несомненно, для Пашиняна символами мужественности являются представители определенных «культур», поэтому он и обратился к соответствующему чиновнику, но он может «остаться под штангой».
Впрочем, в случае с Николом неудивительно, что интересы страны подчиняются личным амбициям и страхам, и он в очередной раз играет с авторитетом государства.
С теми же беззакониями он идёт и к парламентским выборам, не понимая, что его игра давно закончена, или, как говорится в народе, песенка спета.