Երևան քաղաքի ավագանու տարեվերջյան նիստը կկայան դեկտեմբերի 22-ին։
«Մայր Հայաստան» խմբակցությունը դիմել էր դատարան ապօրինի թանկացումը կասեցնելու խնդրանքով՝ դատարանը բավարարել էր ու ճանաչել որոշումը ոչ իրավաչափ։
ՔՊ-ն ու իր արբանյակ «Հանրապետություն» կցորդը 2026թ․ համար նորից ցանկանում են թանկացման որոշումը ընդունել:
Թանկացման հիմնավորումը՝ քաղաքի բեռնաթափելն էր, որը իրականություն չդարձավ, քաղաքացիներից հավաքեցին ու մսխեցին 2 մլրդ 100 մլն դրամ։
Բոլոր այն ավագանու անդամները, ովքեր կնպաստեն հերթական անգամ ապօրինի որոշումն ընդունելուն, արժանանլու են ՔՊ-ի քույր ու կցորդ լինելու «տիտղոսին»:
Քաղաքացիներին որպես տուգանքի մատերիալ դիտարկողներին հատ առ հատ ներկայացնելու ենք հանրությանը։
ՈՉ ոք չի՛ պլստալու..
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գևորգ Ստեփանյանի ֆեյսբուքյան էջից
ՔՊ-ն նորից ուզում է թանկացնել կարմիր գծերը
Սիրելի՛ երևանցիներ,
Տեղեկացնեմ ձեզ, որ կարմիր գծերի թանկացումը 12000դր-ից մինչև 160.000դր պետք է քննարկվի ու քվեարկվի։

«Гражданский договор» снова хочет повысить плату за «красные парковки»
Должен проинформировать вас, что на обсуждение и голосование будет вынесен также вопрос о повышении стоимости красных парковок с 12 000 драмов до 160 000 драмов.
Фракция «Мать Армения» обратилась в суд с просьбой приостановить незаконное повышение, суд удовлетворил требование и признал решение неправомерным.
«Гражданский договор» и его сателлит – партия «Республика» – снова хотят принять решение о повышении на 2026 год.
Обоснованием повышения была разгрузка города, чего так и не произошло. С граждан собрали и растранжирили 2 миллиарда 100 миллионов драмов.
Все члены Совета старейшин, которые вновь поспособствуют принятию незаконного решения, удостоятся «титула» придатка ГД.
Всех, кто рассматривает граждан как материал для штрафования, мы представим обществу поимённо.
НИКТО от ответственности не уйдёт.
Дорогие ереванцы,
Заключительное в этом году заседание Совета старейшин Еревана состоится 22 декабря.