Հայաստանի և Վրաստանի միջև հուլիսի 1-ից ոչ կանոնավոր ուղևորափոխադրումների նոր կանոններ կգործեն
Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների միջև միջազգային ավտոմոբիլային հաղորդակցության մասին համաձայնագրի շրջանակում սահմանվել են ոչ կանոնավոր ուղևորափոխադրումների հսկիչ փաստաթղթի (ուղևորների ցուցակի) փոխհամաձայնեցված ձևաչափ և դրա լրացման պահանջներ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեն։
Նշվում է, որ հսկիչ փաստաթուղթը պետք է լրացվի էլեկտրոնային եղանակով, իսկ դրա տպագրված տարբերակը վարորդի մոտ պարտադիր ներկայացվի վերահսկող մարմիններին։
Նշված պահանջը ուժի մեջ կմտնի 2025 թվականի հուլիսի 1-ից։

С 1 июля вступят в силу новые правила нерегулярных пассажирских перевозок между Арменией и Грузией
В рамках Соглашения о международном дорожном движении между правительствами Армении и Грузии установлен согласованный формат контрольного документа (списка пассажиров) для нерегулярных пассажирских перевозок и требования к его заполнению. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил Комитет по туризму Республики Армения.
Контрольный документ должен быть заполнен в электронном виде, а распечатанная бумажная копия должна находиться у водителя транспортного средства для представления контролирующим органам.
Указанное требование вступит в силу с 1 июля 2025 года.