Մայիսի 9–ին ընդառաջ արժե հրաժարվել քաղաքական որոշ սիրված «սպորտաձևերից»։ 1․ Մայիսի 9–ով ոչ թե ամեն ինչ ավարտվելու է, այլ՝ սկսվելու (դուք սեքսի ժամանակ էլ եք շուտ ավարտո՞ւմ)։
2․ Նիկոլը զրոյացած է ու ոչնչացած, բայց․․․
Չի՛ կարելի կիսել դեռ չսպանված արջի մորթին, առավելևս՝ այդ մորթու համար գզվռտոց սկսել կամ սեփական դիշովկա թեկնածուին մեյդան հանել (հո դուք դեբի՞լ չեք)։3․ Կուռքեր մի՛ սարքեք (հո դուք զոմբի՞ չեք)։ 4․ Որպեսզի բլեֆը ստացվի, պետք է ինքդ էլ հավատաս դրան («ինքը մի բան գիտի»–ն դեռ մոդա՞ է)։5․ Էշը ազնվագույն և համառ կենդանի է, բայց էշություն անելը չի խրախուսվում (կապիկությունն էլ ցանկալի չէ)։
04.05.2026 ● 01:38
Մակրոնը և նրա գործընկերները Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքերով հանձնեցին Արցախը։ Տեղի ունեցավ էթնիկ զտում։ Մակրոնի ձեռքերն արյունոտ են։ Ինչպես որ Նիկոլինը։
03.05.2026 ● 23:26
Զելենսկուն դիմավորող Ալեն Սիմոնյանի դեմքը հրճվանքից ճմրթվել է։ Ճմրթված է նաև Զելենսկու դեմքը։ Տեսակը տեսակին է հանդիպել։ Երկուսն էլ «Իշխանություն՝ պետության դիմաց» բանաձևով են առաջնորդվում։
19.04.2026 ● 13:23
1.250.000–ից ավելի ցանկացած մասնակցության թիվ հանգեցնելու է իշխանափոխության։ «Գյումրի-2» օպերացիան հնարավոր է միայն բարձր մասնակցության դեպքում։
08.03.2026 ● 00:25
Նաթանյահուի հույսը հիմա Ալիևի վարչակազմն է։ Իսրայելը լեգիտիմ է համարում իր խնդրանք–պահանջն Ալիևից, քանզի նույն Իսրայելն օգնեց Ադրբեջանին 44–օրյա պատերազմի ժամանակ ու դրանից հետո։
05.03.2026 ● 14:58
Արամ Սարգսյանը Վազգենի եղբայր լինելը դարձրել է առևտրի առարկա ու մինչև վերջ ու դաժանաբար կթում է եղբոր անունը՝ զուգահեռաբար պղծելով Վազգենի անցած ուղին։
04.01.2026 ● 14:13
Նիկոլ Փաշինյանը հրեշավոր հայտարարություն է անում, որն ամբողջությամբ տեղավորվում է նրա՝ «Արցախի հարցը թոկ էր Հայաստանի վզին» հակապետական գաղափարի շրջանակներում։
Մայիսյան թեզիսներ կամ ինչպես խուսափել հեղափոխության «մանկական հիվանդություններից»
Մայիսի 9–ին ընդառաջ արժե հրաժարվել քաղաքական որոշ սիրված «սպորտաձևերից»։
1․ Մայիսի 9–ով ոչ թե ամեն ինչ ավարտվելու է, այլ՝ սկսվելու (դուք սեքսի ժամանակ էլ եք շուտ ավարտո՞ւմ)։
Չի՛ կարելի կիսել դեռ չսպանված արջի մորթին, առավելևս՝ այդ մորթու համար գզվռտոց սկսել կամ սեփական դիշովկա թեկնածուին մեյդան հանել (հո դուք դեբի՞լ չեք)։
3․ Կուռքեր մի՛ սարքեք (հո դուք զոմբի՞ չեք)։
4․ Որպեսզի բլեֆը ստացվի, պետք է ինքդ էլ հավատաս դրան («ինքը մի բան գիտի»–ն դեռ մոդա՞ է)։
5․ Էշը ազնվագույն և համառ կենդանի է, բայց էշություն անելը չի խրախուսվում (կապիկությունն էլ ցանկալի չէ)։

В преддверии 9 мая уместно отказаться от некоторых излюбленных политических «видов спорта».
Нельзя делить шкуру не убитого пока медведя, тем более начинать за нее грызню или выводить на арену своего кандидата-дешевку (вы ж не идиоты?).
3․ Не создавайте себе кумиров (вы же не зомби?). 4․ Чтобы блеф удался, нужно поверить в него самому («он кое-что знает» еще в моде?).
5․ Осел – честнейшее и упрямое животное, но ослиная глупость не приветствуется (как и обезьянничество).
04.05.2026 ● 01:38
Макрон и его партнёры руками Никола Пашиняна сдали Арцах. Произошла этническая чистка. Руки Макрона в крови. Как и у Никола.
03.05.2026 ● 23:26
Лицо Алена Симоняна, встречающего Владимира Зеленского, скукожилось от восторга. Как и лицо Зеленского. Как говорится, рыбак рыбака… И оба руководствуются формулой «Власть в обмен на государство».
08.03.2026 ● 00:25
Теперь надежда Нетаньяху на режим Алиева. Израиль считает свою просьбу-требование к Алиеву легитимной, поскольку именно Израиль помогал Азербайджану во время 44-дневной войны и после неё.
05.03.2026 ● 14:58
Арам Саргсян превратил то, что он – брат Вазгена, в предмет торговли и до конца, нещадно эксплуатирует имя брата, параллельно оскверняя путь, пройденный Вазгеном.
04.01.2026 ● 14:13
Никол Пашинян делает чудовищное заявление, которое полностью укладывается в рамки его антигосударственной идеи о том, что «вопрос Арцаха был удавкой на шее Армении».
01.01.2026 ● 15:11
Никол обещает Эрдогану и Алиеву, что после воспроизводства своей власти в 2026 году пойдёт на такие уступки со стороны Армении, какие мы увидели по части Арцаха.
Майские тезисы или как избежать «детских болезней» революции
1․ 9 мая всё не заканчивается, а начинается (вы и в постели так скоропалительны?).
2․ Никол обнулен и уничтожен, но…
3․ Не создавайте себе кумиров (вы же не зомби?).
4․ Чтобы блеф удался, нужно поверить в него самому («он кое-что знает» еще в моде?).