Ոստիկանությունը Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող ընկերության հետ խոշոր չափի պայմանագիր է կնքել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ոստիկանությունը ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող «ՍԻԼ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերության հետ հունվարի 16-ին խոշոր չափի՝ 39 մլն 984 հազար դրամ՝ 100 հազար դոլար արժողությամբ պայմանագիր է կնքել։
Ոստիկանությունն այդ գումարով «ԿԱՍԿՈ» տեսակի ապահովագրություն է ձեռք բերել 140 մեքենայի համար։ Այս գնումը ոստիկանությունը կատարել է մեկ անձից գնման ընթացակարգով, առանց մրցույթի։
Նշենք, որ «ԿԱՍԿՈ»-ն ավտոտրանսպորտային միջոցի ապահովագրություն է, որը հատուցում է ավտոտրանսպորտային միջոցին պատճառված ֆիզիկական վնասը՝ անկախ տվյալ ավտոտրանսպորտային միջոցի վարորդի մեղավորությունից, եւ ավելի թանկ արժե, քան սովորական ապահովագրությունը»:

Полиция Армении подписала договор на 100 тыс. долларов с компанией, принадлежащей семье Хачатура Сукиасяна –  «Грапарак»
Полиция Армении 16 января подписала договор на сумму 39 млн. 984 тыс. драмов (100 тыс. долларов) со страховой компанией «СИЛ Иншуранс», принадлежащей семье депутата от правящей партии «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна. Об этом пишет газета «Грапарак», развивая тему.
«На эту сумму Полиция приобрела страховку «КАСКО» на 140 автомобилей. Закупка была произведена от одного лица, без тендера. Отметим, что «КАСКО» – это автострахование, которое возмещает физический ущерб, причиненный автомобилю, вне зависимости от вины водителя, оно и дороже, чем обычное страхование», – отмечает издание.