Նիկոլ Փաշինյանը ցնցումնե՞ր է ուզում
Մեր երկրում պայթյունավտանգ իրավիճակ է ստեղծվել։ Համաճարակային ու սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամերը լուրջ խնդիրների առաջ են կանգնեցրել Հայաստանը։ Մենք իտալական Բերգամո դառնալու ճանապարհին ենք։ Այս ամենի համար պատասխանատու է մեկ մարդ, և այդ մեկ մարդը Նիկոլ Փաշինյանն է։ Այդ նա՛ էր, որ վարակի տարածման դեմն առնելու փոխարեն հանրաքվե նշանակեց, հավաքներ կազմակերպեց։
Այդ նա՛ էր, որ ուշացումով արտակարգ դրություն հայտարարեց, բայց ամեն ինչ ձևական ու փնթի բնույթ էր կրում․ մենք շատ թանկարժեք ժամանակ կորցրեցինք։
Հիմա Փաշինյանը շատ մեծ ուշացումով հասկացել է, որ սխալվել է։ Հասկացել է ու խուճապի մատնվել։ Բայց արդեն ուշ է։
Ինքը մեր երկրի ամեն ինչն է՝ դատավորից մինչև համաճարակաբան։ Նա իր անձով փոխարինելով ամբողջ պետական համակարգը՝ դարձավ պետական համակարգում փլուզումների պատճառ։ Նաև՝ սպառնալիք մարդկանց կյանքին ու առողջությանը։
Փաշինյանը ողբերգությունը դարձնում է Հայաստանի «թրենդը»։ Մենք աշխարհի կորոնավիրուսային կենտրոններից ենք դառնում՝ ապաշնորհ, ամբոխավար և պոպուլիստական կառավարության ու անձամբ դրա ղեկավարի պատճառով։
Փաշինյանը շատ լավ գիտի, թե ինչ հանցավոր անգործություն է ցուցաբերել։ Գիտի, թե ինչ ղալաթ է արել, բայց փորձում է մեղքը գցել բոլորի վրա և կառչել աթոռից։
«Ժողովրդի» վարչապետի միակ խնդիրն այժմ աթոռը պահելն է։ Այլ հարցերը նրան չեն հետաքրքրում կամ հետաքրքրում են երկրորդական պլանով։
Համաճարակի հաղթահարման համար նա «էն գլխից» պատասխանատու և մեղավոր է նշանակել ՀՀ հպարտ քաղաքացուն։ Տնտեսական ճգնաժամի համար՝ բիզնեսմեններին։ Սոցիալական լարվածության համար՝ հարևանի կոմունալը չվճարող ունևորին։ Վե՛րջ։ Ինքը մտածում է միայն աթոռի մասին։ Համ էլ՝ փող աշխատելու։ Ընդորում՝ չի էլ փորձում հերքել փող աշխատելը։ Ասում է ՝ ով ուզում է հավատալ, թող հավատա, չեմ ապացուցելու, որ ուղտ չեմ։ Այսինքն՝ չեմ էլ փորձելու հերքել, քանզի հասկացողը չի հավատալու, իսկ չհասկացողին իմաստ չունի համոզելը, քանզի նա հիմարի պես հավատում է ամեն ասածիս։
Նիկոլ Փաշինյանի վարքագիծն այժմ շատ պարզ է։ Ինքն ասում է, որ եթե ուզում եք փրկվել համաճարակից ու տնտեսական ճգնաժամից, ապա ինձ վրա հույս չդնեք, իսկ եթե իմ իշխանությունը դուրներդ չի գալիս, ապա նոր հեղափոխություն արեք, բայց իմացեք, որ խանգարելու եմ և ձգտելու եմ ատամներով պահել աթոռս։ Այսինքն՝ ինքը ցնցումային զարգացումների նախադրյալներ է ստեղծում։
Թե ինչ հանգուցալուծում կստանա այս վիճակը, պարզ կդառնա մոտ ապագայում։ Ճգնաժամն արագացրել է ժամացույցի աշխատանքը։

Никол Пашинян хочет потрясений?
В стране сложилась взрывоопасная ситуация. Эпидемиологический и социально-экономический кризис поставили Армению перед серьезными проблемами. Мы постепенно превращаемся в итальянский Бергамо. За всё это ответственен один человек, и этим одним человеком является Никол Пашинян. Именно он, вместо мер по борьбе с эпидемией, инициировал референдум и организовал массовые собрания людей.
Именно он ввел с опозданием чрезвычайное положение, но всё носило формальный и неряшливый характер, в результате чего мы потеряли драгоценное время.
Сейчас Пашинян с большим опозданием понял, что ошибся. Понял и впал в панику. Но у же поздно.
Он в нашей стране работает всем – от судьи до эпидемиолога. Он подменил своей личностью всю государственную систему, став причиной разрушений внутри этой системы. А также угрозой для жизни и здоровья людей.
Пашинян превращает трагедию в тренд Армении. Мы становимся одним из мировых центров коронавируса из-за бездарного, охлократического и популистского правительства и лично его руководителя.
Пашинян прекрасно знает, какое преступное бездействие он проявил. Знает, что дал маху, но пытается свалить вину на всех и впиться в свое кресло.
Единственной задачей «народного» премьера сейчас является удержание этого кресла. Остальные вопросы его не интересуют, или интересуют во вторую очередь.
Ответственным и виновным за преодоление эпидемии он изначально назначил гордого гражданина РА. За экономический кризис – предпринимателей. За социальную напряженность – не выплачивающего долги соседа состоятельного гражданина. И всё. Он думает лишь о своем кресле. Плюс – о зарабатывании денег. Причем даже не пытается опровергнуть зарабатывание. Говорит, мол, кто хочет верить – пусть верит, не буду доказывать, что я не верблюд. То есть даже не буду пытаться опровергать, так как понимающий не поверит, а не понимающего убеждать в чем-то нет смысла, поскольку он верит каждому моему слову, словно идиот.
Линия поведения Никола Пашиняна сейчас очень проста. Он говорит, что если хотите спастись от эпидемии и экономического кризиса, то на меня полагаться не стоит, а если вам не нравится моя власть, то можете организовать новую революцию, но зная при этом, что я буду вам мешать и держаться за свое кресло зубами. То есть он создает предпосылки для сценария развитий с потрясениями.