«Կմահանանք կողք կողքի». անկախ կորոնավիրուսից՝ Ջիգարխանյանի նախկին կինն ԱՄՆ-ից նրա մոտ է վերադարձել
84-ամյա դերասան Արմեն Ջիգարխանյանի նախկին կինն ԱՄՆ-ից եկել է նրա մոտ՝ անկախ կորոնավիրուսի համավարակից։ Իմանալով ավիահաղորդակցության դադարեցման մասին՝ Տատյանա Վլասովան թողել է բոլոր գործերն ու շտապ վարակի թեստ հանձնել՝ նախքան սահմանների փակումը Մոսկվա մեկնելու համար։ Նրանց որդին՝ Ստեփանը, պատմել է, որ իրենք հավավքել են բառացիորեն երեք ժամվա ընթացքում՝ Արմեն Բորիսովիչի մոտ մեկնելու համար, որն արդեն դադարել է ճանաչել նույնիսկ հարազատներին։
«Մայրս Ռուսաստան է մեկնել թեթեւ իրերով, երկու ճամպրուկով՝ թողնելով տունն ու վաստակած ամբողջ ունեցվածքը։ Մեկուսկես ամիս առաջ նա ժամանակավորապես Լաս Վեգաս էր վերադարձել՝ անշարժ գույքի ու տնտեսության հետ կապված որոշ հարցեր վերջնական լուծելու համար։ Նրա համար դժվար է պարբերաբար Ամերիկայցի Ռուսաստան մեկնել, ինչպես նախկինում։ Սակայն նրա ծրագրերին վիճակված չէր իրականություն դառնալ։ Վախենալով, որ մոտակա ժամանակաշրջանում Արմեն Բորիսովիչի մոտ Մոսկվա վերադառնալու հնարավորություն չի լինի, նա շտապ Ռուսաստան մեկնելու որոշում է կայացրել»,-հարցազրույցում հայտնել է Ստեփան Ջիգարխանյանը։
Նեւադայից Մոսկվա ճանապարհը երկու օր է տեւել. Վլասովան ստիպված է եղել մի քանի վայրէջքներով հասնել։ Հենց Տատյանա Վլասովան հայտնվել է Հին Արբատում գնվող Ջիգարխանյանի բնակարանում, նա անմիջապես խոհանոց է գնացել՝ պատրաստելու նրա սիրելի պյուրեն կոտլետներով։
«Ես ցանկանում եմ դժվար պահին նրա հետ լինել։ Եթե ճակատագիրը կարգադրի, կողք կողքի կմահանանք»,-հայտարարել է Վլասովան, որի խոսքերը մեջբերել է «Սոբեսեդնիկ»-ը։

«Умрем рядом»: несмотря на коронавирус, экс-супруга Джигарханяна прилетела к нему из США
Бывшая супруга 84-летнего актера Армена Джигарханяна прилетела к нему из США, несмотря на эпидемию коронавируса. Узнав о прекращении авиасообщения, Татьяна Власова бросила все дела и срочно сдала тест на уханьскую заразу, чтобы отправиться в Москву до закрытия границ. Как рассказал их сын Степан, она собралась буквально за три часа, чтобы прилететь к Армену Борисовичу, который уже перестал узнавать даже родственников.
«Мама улетела в Россию налегке, с двумя чемоданами, бросив дом и все нажитое имущество. Полтора месяца назад она временно вернулась в Лас-Вегас, чтобы окончательно решить некоторые вопросы с недвижимостью и хозяйством. Летать регулярно, как раньше, в Америку из России ей сложно. Но ее планам не суждено было сбыться. Опасаясь, что возможности вернуться в Москву к Армену Борисовичу в ближайшее время не будет, она приняла решение срочно вылететь в Россию», – сообщил Степан Джигарханян в интервью.
Путь из Невады до Москвы занял двое суток – лететь пришлось с несколькими пересадками. Как только Татьяна Власова оказалась в квартире Джигарханяна на Старом Арбате, она сразу пошла на кухню готовить его любимое пюре с котлетами.
«Я хочу быть с ним в трудную минуту. Если распорядится судьба – умрем рядом!» – заявила Власова, которую цитирует газета «Собеседник».