McDonald՚s-ի նախագահը թողել Է իր պաշտոնը ծառայողական սիրավեպի պատճառով
Սթիվ Իսթերբրուքը հեռացել Է McDonald՚s արագ սննդի ռեստորանների ցանցի նախագահի եւ գլխավոր տնօրենի պաշտոնից՝ ստորադրյալ կնոջ հետ սիրավեպի պատճառով, նրան փոխարինել Է Քրիս Քեմփզինսկին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է McDonald՚s-ի կայքում զետեղված հաղորդագրության մեջ:
«Քեմփզինսկին դարձել Է Սթիվ Իսթերբրուքի փոխարինորղը, որն ընկերությունից հեռացել Է այն բանից հետո, երբ դրա ղեկավարությունը հանգել Է այն եզրակացության, որ նա խախտել Է ընկերության քաղաքականությունը եւ դրսեւորել ողջամտորեն դատելու վատ ունակություն՝ վերջերս փոխադարձ համաձայնությամբ փոխհարաբեությունների մեջ մտնելով աշխատակցուհու հետ»,-նշվում Է հաղորդագրության մեջ:
«Դա սխալ Էր»,-խոստովանել Է 52-ամյա Իսթերբրուքն Էլեկտրոնային փոստով ուղերձում, որը մեջբերում Է The Wall Street Journal թերթը: McDonald՚s-ի նոր նախագահը եւ գլխավոր տնօրենն ավելի վաղ գլխավորել Է ընկերության ստորաբաժանումն ԱՄՆ-ում եւ պատասխանատու Էր արագ սննդի մոտավորապես 14 հազար ռեստորանների գործարարության համար: Նոյեմբերի 3-ին նա մտել Է տնօրենների խորհրդի կազմ:
McDonald՚s-ն ԱՄՆ-ի կորպորացիա Է, որն արագ սննդի ռեստորանների՝ աշխարհում խոշորագույն ցանցերից մեկի սեփականատերն Է: Այն հիմնվել Է 1940 թվականին Սան Բեռնարդինոյում (Կալիֆոռնիայի նահանգ): Ներկայում նրա կենտրոնակայանը գտնվում Է Չիկագոյում (Իլինոյսի նահանգ): Ընկերությունն ունի 38 հազարից ավելի ռեստորան աշխարհի ավելի քան 100 երկրում, ներառյալ Ռուսաստանում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Президент «McDonald"s» покинул свой пост из-за служебного романа
Стив Истербрук ушел с поста президента и генерального директора сети ресторанов быстрого питания «McDonald's» из-за романа с подчиненной, его сменил Крис Кемпзински. Об этом говорится в сообщении, размещенном в воскресенье на сайте компании.
«Кемпзински стал преемником Стива Истербрука, который расстался с компанией после того, как ее руководство пришло к заключению, что он нарушил политику компании и продемонстрировал плохую способность мыслить здраво, вступив недавно по взаимному согласию во взаимоотношения с сотрудницей», – говорится в сообщении.
«Это было ошибкой», – признал 52-летний Истербрук в послании по электронной почте, которое приводит газета «The Wall Street Journal», передает ТАСС.
Новый президент и гендиректор «McDonald's» ранее возглавлял подразделение компании в США и отвечал за бизнес примерно 14 тыс. ресторанов быстрого питания. Он вошел в воскресенье в состав совета директоров.
«McDonald's» – американская корпорация, владеющая одной из крупнейших в мире сетей ресторанов быстрого питания. Она была основана в 1940 году в Сан-Бернардино (штат Калифорния). В настоящее время ее штаб-квартира базируется в Чикаго (штат Иллинойс). Компания владеет свыше 38 тыс. ресторанов в более чем 100 странах мира.