«Հատիս» նախագիծը նոր շունչ է տվել այս տարածաշրջանին (տեսանյութ)
Մարզային հանդիպումներում հայրենակիցների հետ շփումը միշտ հիշեցնում է՝ մեր ամենամեծ ուժը հենց մարդիկ են։ Նոր Գյուղում, Կոտայքում, Կապուտանում տեսնում եմ նույն ջերմությունը, նույն անկեղծությունն ու հավատը։ Մարդիկ խոսում են իրենց առօրյա խնդիրներից, միևնույն ժամանակ հայտնում վստահություն, որ իրավիճակը հնարավոր է փոխել։
«Հատիս» նախագիծը նոր շունչ է տվել այս տարածաշրջանին՝ ստեղծելով աշխատատեղեր ու զարգացման նոր հեռանկարներ։ Բնակիչներն իրենք են փաստում, որ արդեն իսկ տեսանելի է դրական շարժ՝ հողերի նկատմամբ աճող հետաքրքրությունից մինչև տնտեսական ակտիվության աշխուժացում։ Մենք ունենք կարող ու տաղանդավոր երիտասարդություն, և մեր պարտքն է ստեղծել պայմաններ, որպեսզի նրանք իրենց ապագան տեսնեն հենց այստեղ։
Սա մեր երկիրն է, և մենք ենք այն փոխելու։ Միասին՝ քայլ առ քայլ, կառուցելու ենք արժանապատիվ ու բարգավաճ Հայաստան։

Общение с соотечественниками во время региональных встреч всегда напоминает: наша самая большая сила – это люди. В Нор Гюхе, Котайке, Капутане я вижу ту же теплоту, ту же искренность и веру. Люди говорят о своих повседневных проблемах, но в то же время выражают уверенность, что ситуацию можно исправить.
Проект «Хатис» уже придал новый импульс этому региону, создав рабочие места и новые перспективы развития. Жители сами отмечают, что уже заметно позитивное движение – от растущего интереса к землям до оживления экономической активности. У нас есть способная и талантливая молодежь, и наш долг – создать условия, чтобы они видели свое будущее именно здесь.
Это наша страна, и именно нам ее менять. Вместе – шаг за шагом – мы построим достойную и процветающую Армению.
Со страницы в «Facebook» лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна