Այսօր ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց կառավարության ներկայացրած «Հիփոթեքային վարկավորան մասին» օրենսդրական փաթեթը։
Կողմ է քվեարկել 86 պատգամավոր։ Դեմ, ձեռնպահ չի եղել։
Այս օրինագծով նախատեսվում է տուգանքների չեղարկում այն բանի համար, որ քաղաքացին վարկը վաղաժամկետ չի մարում, եթե վարկի ժամկետը 3 և ավելի տարի է:
ԱԺ-ն ընդունեց «Հիփոթեքային վարկավորման մասին» օրենսդրական փաթեթը

НС приняло законодательный пакет об «Ипотечном кредитовании»
Сегодня в НС в первом чтении был принят представленный правительством законодательный пакет об «Ипотечном кредитовании».
За проголосовало 86 парламентариев. Голосовавших против или воздержавшихся не было.
Согласно законопроекту, предполагатся отмена штрафов за то, что гражданин преждевременно не выплачивает кредит, если размер кредита составляет 3 или более лет.