ՀՀ Ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանն այսօր կառավարության նիստից հետո անդրադարձել է գնաճի տեմպերին։ Նա նշել է, որ գնաճն արդարացված է։
Նաև հավելել է, որ գնանկման պատճառներից մեկը համաշխարհային շուկայում հումքային ու պարենային ապրանքների գնանկման ներթափանցումն էր հայկական տնտեսություն։
Ֆինանսների նախարար․ Գնաճն արդարացված է (տեսանյութ)

Министр финансов РА Вардан Арамян сегодня после заседания правительства обратился к теме темпов роста цен. Он отметил, что рост цен оправдан.
Арамян также добавил, что одной из причин снижения цен было проникновение тенденции снижения цен на сырьевые и продовольственные продукты на мировом рынке.
Министр финансов: «Рост цен оправдан»