Այսօր՝ սեպտեմբերի 1–ին, նշվում է Գիտելիքի միջազգային օրը: Այսօր Հայաստանի Հանրապետության 1400 դպրոցներն իրենց դռներն են բացելու աշակերտների առջև:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 1-ից Երևանի մի շարք դպրոցամերձ հատվածներում արագաչափերի թույլատրելի առավելագույն արագության շեմ է սահմանվել։
Այսօր սեպտեմբերի 1–ն է՝ Գիտելիքի օրը

Сегодня, 1 сентября, во всем мире, в том числе и в Армении, отмечается Международный день знаний. Сегодня 1400 школ по всей стране откроют свои двери перед школьниками.
Отметим, что дорожная полиция Армении по традиции объявляет месячник безопасного движения, который проходит под девизом «Осторожно, дети!».
Сегодня – Международный день знаний