Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Սերժ Սարգսյանին նամակ չի գրի՝ դեռ. գնդակը Բաղրամյան 26–ի դաշտում է
«7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ այսօր Ազատության հրապարակում հրավիրված բացօթյա ասուլիսի ժամանակ «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, որ ո՛չ իրենց կուսակցության խոսնակը, ո՛չ էլ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չեն պատասխանելու Սերժ Սարգսյանի մամուլի խոսնակ Արմեն Արզումանյանի արձագանքին։
–Խոսնակին պատասխանելու կարիք չկա, որովհետև մենք մեր ամբողջական առաջարկն արել ենք, մենք բովանդակայի՛ն առաջարկներ ենք արել, մենք որևէ մեկին վերջնագիր չենք ներկայացնում, հակառակը՝ գործուն առաջարկն ենք ներկայացնում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար,–նշել է Ա. Մարտիրոսյանը։
«7օր»–ի ճշտող հարցին՝ այսինքն Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չի՞ պատրաստվում Սերժ Սարգսյանին հերթական նամակն ուղարկել, այլ կարծում են, որ գնդակը Բաղրամյան 26–ո՞ւմ է, Ա. Մարտիրոսյանն արձագանքել է.
–Այո՛։ Մենք ամբողջական առաջարկներ՝ քայլերով, ներկայացրել ենք, և, բնականաբար, առանց ածականների և որակավորումների պատասխան ենք սպասում՝ քայլերի տեսքով։ Մեր նամակում չկար որևէ ածական, մեր նամակում կային կոնկրետ քայլեր։ Մենք կոնկերտ քայլերի վերաբերյալ կոնրետ առաջարկներ ենք սպասում։

«Наследие» ждет от Саргсяна конкретных шагов – Армен Мартиросян
Ни пресс-секретарь «Наследия», ни Раффи Ованнисян не ответят на заявление пресс-секретаря Сержа Саргсяна. Об этом сегодня заявил зампредседателя правления партии «Наследие» Армен Мартиросян.
«Отвечать пресс-секретарю нет необходимости, поскольку мы сделали наши целостные и содержательные предложения. Мы никому не предъявляем ультиматума, напротив – мы представили действенное предложение для выхода и сложившейся ситуации», – отметил Мартиросян.
На уточняющий вопрос «7or», следует ли из этого, что Раффи Ованнисян не собирается направлять Сержу очередное ответное письмо и считает, что мяч находится на противоположной стороне поля, Мартиросян ответил:
«Да. Мы сделали свои предложения и, естественно, ждем ответа без эпитетов и разного рода характеристик – в виде конкретных шагов. В нашем письме содержались конкретные шаги, и мы ждем в связи с ними конкретных предложений».