Ոստիկանությունը խուսափո՞ւմ է վարչապետի անվտանգության աշխատակցի վնասվածքի մասին հարցի պատասխանից
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ հաստատել էր, որ իր անվտանգության աշխատակից Արմեն Զատիկյանի հետորսի ժամանակ պատահար է տեղի ունեցել։ Տիգրան Սարգսյանը մանրամասնել էր, որ այցելել է հիվանդանոց, և Արմեն Զատիկյանն իրեն պատմել է՝ կիրակի օրն իր ընտանիքի որոշ անդամների հետ գնացել է որսի, և դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել։
«7օր»–ը այսօր ևս հերթական անգամ ոստիկանությունից փորձել է ճշտել՝ Արմեն Զատիկյանի հետ կատարված դեպքի առնչությամբ ոստիկանությունում հաղորդում ստացվե՞լ է, ի՞նչ է պարզվել, և քնություն իրականացվո՞ւմ է։
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության և լրատվության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը նախ ասել է, որ կճշտի և խնդրել է մեկ ժամից զանգահարել։ Մեկ ժամից, սակայն, «7օր»–ի բոլոր զանգերին պատասխանել է այդ վարչության աշխատակցուհին և ասել, թե Ահարոնյանը տարածքում է, բայց տեղում չէ, ու շարունակ խնդրել է զանգահարել 20 կամ 30 րոպեից։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ «7օր»–ը տեղեկություն էր հրապարակել, համաձայն որի՝ վարչապետը որսի ժամանակ անզգուշաբար հրազենային վնասվածք էր պատճառել իր անվտանգության աշխատակից Արմեն Զատիկյանին։ Մեր բոլոր հարցումներն այս թեմայով և՛ Կառավարությունում, և՛ ուժային կառուցներում անպատասխան էին մնացել։
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ հաստատել էր, որ իր անվտանգության աշխատակից Արմեն Զատիկյանի հետ որսի ժամանակ պատահար է տեղի ունեցել։ Տիգրան Սարգսյանը մանրամասնել էր, որ այցելել է հիվանդանոց, և Արմեն Զատիկյանն իրեն պատմել է՝ կիրակի օրն իր ընտանիքի որոշ անդամների հետ գնացել է որսի, և դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել։

Полиция избегает ответа на вопрос о ранении сотрудника охраны премьера?
В ответ на вопрос «7or» премьер-министр Тигран Саркисянподтвердил, что во время охоты с сотрудником его службы охраны Арменом Затикяном произошел инцидент.Он рассказал, что навестил пострадавшего в больнице, который рассказал ему, что вместе с некоторыми членами своей семьи пошел на охоту, во время которой произошел несчастный случай.
Сегодня «7or» в очередной раз попыталась выяснить в полиции, поступало ли к ним сообщение в связи с данным инцидентом. Если да, то что было выяснено и ведется ли следствие.
Начальник пресс-службы полиции Армении Ашот Агаронян пообещал выяснить и попросил перезвонить через час. Однако через час на все звонки «7ор» отвечала сотрудница данного управления, которая просила перезвонить через 20 минут, поскольку Агароняна не было на месте.
Напомним, что ранее «7or» опубликовал информацию, согласно которой, во время охоты премьер-министр по неосторожности нанес огнестрельное ранениесотруднику своей службы охраны Армену Затикяну.Все наши запросы на данную тему и в Правительстве, и в силовых структурах остались без ответа.
В ответ на вопрос «7or» премьер-министр Тигран Саркисян подтвердил, что во время охоты с сотрудником его службы охраны Арменом Затикяном произошел инцидент. Он рассказал, что навестил пострадавшего в больнице, который рассказал ему, что вместе с некоторыми членами своей семьи пошел на охоту, во время которой произошел несчастный случай.
Напомним, что ранее «7or» опубликовал информацию, согласно которой, во время охоты премьер-министр по неосторожности нанес огнестрельное ранение сотруднику своей службы охраны Армену Затикяну. Все наши запросы на данную тему и в Правительстве, и в силовых структурах остались без ответа.