«Ժառանգությունն» ու «Ազատ դեմոկրատները» դաշինք կկազմեն
«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցութան անդամ Արարատ Զուրաբյանը հայտնել է, որ «Ժառանգությունն» ու «Ազատ դեմոկրատները» առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ոչ թե իրենցից որևէ մեկի համամասնական ցուցակով են հանդես գալու, այլ միասին են դաշինք կազմելու։ «7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ նա նշել է, որ օրենքը նման սողանք թույլ տալիս է, որ մի կուսակցությունը մյուսի ցուցակով հանդես գա, բայց քանի որ թե՛ «Ազատ դեմոկրատները», թե՛ «Ժառանգությունը» ինքնուրույն կուսակցություններ են, որոշել են հանդես գալ նոր դաշինքով և պատրաստ են հաղթահարել դաշինքի համար անհրաժեշտ 7%–ի անցողիկ շեմը։
Այս երկու կուսակցությունների դաշինքի մասին պաշտոնական հայտարարությունը, ամենայն հավանականությամբ, կարվի մարտի 11–ին՝ «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության համագումարի ժամանակ։

«Наследие» и «Свободные демократы» сформируют блок
Член партии «Свободные демократы» Арарат Зурабян заявил, что на предстоящих парламентских выборах партии «Наследие»  и «Свободные демократы» сформируют блок.
Отвечая на вопрос «7or», он отметил, что закон позволяет, чтобы одна партия выступала под списком другой, но, поскольку и «Свободные демократы», и «Наследие» являются самостоятельными партиями, то было принято решение выступить в виде нового блока, и они готовы преодолеть необходимый для блоков 7%-й барьер.
Официальное заявление о блоке двух партий, по всей видимости, будет сделано 11-го марта – во время съезда партии «Свободные демократы».