Նախկին վարչապետը՝ Տիգրան Սարգսյանի մասին. «Այս հիմարություններ կերտողը շարունակում է կերտել»
–Այն վիճակը, որը հրապարակվում է, վիճակ չէ,–այսօր կայացած ասուլիսում անդրադառնալով ՀՀ սոցիալ–տնտեսական վիճակին՝ ասել է նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը։ Նրա կարծիքով՝ այն աճը, որը ներկայացվում է գյուղատնտեսութան մեջ՝ 14,4%, նկարված թվեր են։
«Այս քայլերը բացարձակ հիմարություններ են։ Այսքան ժամանակ ես ասում եմ՝ հիմարություններ են, բայց այդ հիմարություններ կերտողը շարունակում է կերտել, և դա նախագահի դուրը գալիս է»,–նշել է բանախոսը։
Անդրադառնալով ՀՀԿ–ի վերջին հինգ տարվա գործունեությանը և տված խոստումներին՝ Բագրատյանն ասել է, թե այդ կուսակցության նախընտրական խոստումներից մեկն այն էր, որ ՀՆԱ–ն պետք է աճի 100%–ով, որը բլեֆ էր. «Հինգ տարին ավարտվել է, սակայն անգամ պարզ հաշվարկներից ստացվում է, որ այն ոչ թե աճել է, այլ, ընդհակառակը, նույնիսկ նվազել է»։
Նա նկատել է, որ երբ Տիգրան Սարգսյանը քննադատում էր նախորդ իշխանություններին, թե շինարարության տեսակարար կշիռը տնտեսության մեջ շատ բարձր է, ապա այժմ հանքարդյունաբերության ծավալներն են աճում տնտեսության մեջ՝ հավելելով, որ պետական պարտքը 1,5 մլրդ դոլարից հասել է 4 մլրդ դոլարի։
–Եթե մենք նորմալ հասարակություն ենք, այս մարդիկ չպետք է լինեն իշխանության,–ամփոփելով խոսքը՝ ասել է ՀՀ նախկին վարչապետը։

Экс-премьер РА о Тигране Саркисяне: «Архитектор этих глупостей продолжает их творить»
По мнению бывшего премьер-министра РА Гранта Багратяна, данные, публикуемые относительно социально-экономической ситуации в Армении, являются нарисованными цифрами. В частности, это касается представляемого властями роста сельского хозяйства в 14,4%.
«Эти шаги являются абсолютной глупостью. Я уже столько времени говорю об этом, но архитектор этих глупостей продолжает их творить, и это нравится президенту», - заявил Багратян.
Касаясь деятельности РПА за последние 5 лет и данных ею обещаниях, экс-премьер отметил, что одним из предвыборных обещаний этой партии являлся рост ВВП на 100%, и это оказалось блефом.
«Пять лет прошли, однако даже из простых подсчетов становится очевидным, что он не только не вырос, а, наоборот, даже сократился», - заметил Багратян.
Он также заметил, что, если Тигран Саркисян критиковал предыдущую власть в вопросе чрезмерной доли строительной отрасли в экономике, то сейчас в экономике растет доля горнодобывающей промышленности. Что касается государственного долга, то он с 1,5 млрд. долларов вырос до 4 млрд. долларов.
«Если мы являемся нормальным обществом, то эти люди не должны быть во власти», - подытожил Грант Багратян.