Մադուրոն հայտնել է վերջին շրջանում իր դեմ կատարված 2 մահափորձի մասին
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտնել է, որ վերջին շրջանում կանխվել է իր նկատմամբ 2 մահափորձ, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» լրատվական գործակալությունը։
Մադուրոյի պնդամբ՝ մահափորձերից առաջինն արվել է Կարաբոբոյի ճակատամարտի 100-ամյակի տոնակատարաության ժամանակ՝ անօդաչու թռչող սարքի միջոցով։ Մադուրոն նշել է, որ մահափորձը կանխվել է, սակայն սրա մասին խոսում է առաջին անգամ, քանի որ դեռևս հետաքննություն է ընթանում։
Նա նշել է, որ երկրորդ անգամ իր նկատմամբ մահափորձ իրականացրել են հուլիսի 5-ին՝ Վենեսուելայի անկախության հռչակագրի ստորագրման օրը։
Լրատվականը գործակալությունը հիշեցրել է, որ Մադուրոյի նկատմամբ մահափորձեր նախկինում նույնպես եղել են․ 2018 թվականին նրան կրկին փորձել են սպանել անօդաչու թռչող սարքի միջոցով։

Мадуро заявил, что за последнее время на него готовилось 2 покушения
Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что за последнее время на него готовилось 2 покушения, сообщает РИА «Новости».
«Они готовили нападение на меня 24 июня во время празднования двухсотлетия (битвы) при Карабобо, очередное нападение с использованием дронов, мы его предотвратили, нейтрализовали. Я говорю это в первый раз, потому что до сих пор продолжается расследование», – сказал глава государства.
«Готовилось на меня покушение и 5 июля, во время парада», – добавил Мадуро. В этот день отмечается день подписания декларации о независимости Венесуэлы.
Покушение на президента Венесуэлы с использованием дронов было совершено в августе 2018 года. К трибуне, где находился во время парада Мадуро, направились несколько летательных аппаратов со взрывчаткой. Ранения получили несколько гвардейцев, глава государства не пострадал.