Պուտինը մինչև սեպտեմբերի 30-ը երկարացրել է ՌԴ-ում միգրանտների ժամանակավոր գտնվելու ժամկետը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մինչեւ 2021 թվականի սեպտեմբերի 30-ը երկարացրել է Ռուսաստանում միգրանտների՝ առանց պատժամիջոցների, ժամանակավոր գտնվելու ժամկետը, հաղորդում Է Sputnik Ближнее зарубежье-ն: Այսպիսով՝
• ՌԴ-ն օտարերկրացիներին չի վտարի մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը, եթե նրանք իրավախախտումներ չեն կատարել:
• Միգրանտներին կարելի է Ռուսաստանում գտնվել առանց փաստաթղթերի երկարաձգման՝ համապատասխան պետության հետ սահմանների բացումից հետո մինչև 90 օր:
• Մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը օտարերկրացիները կարող են դիմել ՆԳՆ՝ իրենց իրավական վիճակը կարգավորելու համար:
• Հունիսի 16-ից դադարեցվել են ՌԴ-ում օտարերկրացիների ժամանակավոր գտնվելու ժամկետները եւ ժամանակավոր կացության թույլտվությունների գործողության ժամկետները։

Путин продлил до 30 сентября 2021 года срок временного пребывания мигрантов в России без санкций
Президент РФ Владимир Путин продлил до 30 сентября 2021 года срок временного пребывания мигрантов в России без санкций, сообщает «Sputnik Ближнее» зарубежье.
Таким образом:
▪РФ не будет выдворять иностранцев до 30 сентября, если они не совершили правонарушений.
▪Мигрантам можно оставаться в России без продления документов 90 дней с момента открытия границ с соответствующим государством.
▪До 30 сентября иностранцы могут обратиться в МВД для урегулирования своего правового положения.
▪С 16 июня приостановлены сроки временного пребывания в РФ иностранцев и сроки действия разрешений на ВП.