Տղամարդը վեց մարդ է գնդակահարել Կոլորադոյում կազմակերպված երեկույթի ժամանակ
Տղամարդը կրակ Է բացել Կոլորադոյում ծննդյան օրվա առթիվ կազմակերպված երեկույթի ժամանակ՝ սպանելով վեց մարդու, իսկ հետո վերջ Է տվել իր կյանքին: Այդ մասին հաղորդել Է ոստիկանությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ոստիկանության տվյալներով՝ հրաձգությունը տեղի Է ունեցել անմիջապես կեսգիշերից հետո՝ Կոլորադո-Սփրինգսի (Կոլորադոյի նահանգ) արեւելյան մասում գտնվող թրեյլեր-պարկում, հաղորդել Է Associated Press-ը:
Ոստիկանները ժամանել են թրեյլեր-պարկ եւ հայտնաբերել վեց սպանվածի եւ լուրջ վերքեր ստացած մի տղամարդու, որն ավելի ուշ մահացել Է հիվանդանոցում, հաղորդել Է «Կոլորադո-Սփրինգս» թերթը: Երեխաները հարձակման ժամանակ չեն տուժել եւ ուղարկվել են ազգականների մոտ: Կասկածյալը երեկույթի մասնակիցներից մեկն Էր, որին ներկա են եղել անվանակոչիկի ընկերներն ու ընտանիքը:
Նա ներս Է մտել եւ կրակ Է բացել ինքնասպանություն գործելուց առաջ, հաղորդել են ոստիկանությունում: Նրա անձը դեռ չի բացահայտվել: Գնդակոծության դրդապատճառը դեռ չի պարզվել: Ոստիկանությունը հետաքննություն Է սկսել: 465 հազար բնակչություն ունեցող Կոլորադո-Սփրինգսը Կոլորադոյում մեծությամբ երկրորդ քաղաքն Է Դենվերից հետո: 2015 թվականին տղամարդն սպանել Էր երեք մարդու, ներառյալ ոստիկանի, եւ եւս ութ հոգու վիրավորել Կոլորադո-Սփրինգսի ընտանիքի պլանավորման կլինիկայում տեղի ունեցած գնդակոծության հտեւանքով, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Мужчина застрелил 6 человек на вечеринке в Колорадо
Вооруженный мужчина открыл стрельбу на вечеринке по случаю дня рождения в Колорадо, убив 6 человек, а затем покончил с собой, сообщила полиция.
По данным полиции, стрельба произошла сразу после полуночи в трейлер-парке в восточной части Колорадо-Спрингс (штат Колорадо). Как передает «Арменпресс», об этом сообщает «Associated Press».
Полицейские прибыли в трейлер-парк и обнаружили шестерых убитых и мужчину с серьезными травмами, который позже скончался в больнице, сообщает «Колорадо Спрингс Газет». Дети при нападении не пострадали и были отправлены к родственникам.
Подозреваемый был другом одной из участниц вечеринки, на которой присутствовали друзья и семья именинницы. Он вошел внутрь и открыл огонь, прежде чем застрелиться, сообщили в полиции. Личность стрелявшего и жертв пока не раскрыты. Мотив стрельбы пока не установлен. Полиция начала расследование.
Колорадо-Спрингс с населением 465 000 человек-второй по величине город Колорадо после Денвера. В 2015 году мужчина убил трех человек, включая полицейского, и ранил еще восемь человек в результате стрельбы в клинике планирования семьи в Колорадо-Спрингс.