Աշոտ Զաքարյանը Անդոնի հետ թալանել է աղետի գոտին 90-ականներին և արյան վրա վաստակել միլիոնավոր դոլարներ․ «Արմյանսկայա վենդետա»
Հայաստանի ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը 90-ականներին շատ մտերմացել է Թուրքիայի հատուկ ծառայությունների հետ: Այս մասին գրում է «Արմյանսկայա վենդետա» Թելեգրամ ալիքը:
«Որպես Արամ Գաբրելյանովի բարձրացրած թեմայի շարունակություն: Ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը, ով Անդոնի (Անդրանիկ Քոչարյանի) հետ թալանել է աղետի գոտին 90-ականներին եւ արյան վրա վաստակել միլիոնավոր դոլարներ, Թուրքիային վաճառել է շինտեխնիկա եւ աղետի գոտու համար օգնությամբ ավելի քան 300 կոնտեյներ եւ 400 ՈւԱԶ: Աշոտը Անդոնի ջանքերով նշանակվել է ռազմական ոստիկանության պետ եւ հիմա ահաբեկում է զինվորականներին: 90-ականներին օգնությունը թալանելու եւ այն Թուրքիային վաճառելու ժամանակ նա շատ մտերմացել է Թուրքիայի հատուկ ծառայությունների հետ: Եվ պատահական չէ, որ Էրդողանի՝ հայկական բանակի գործողությունների դատապարտման մասին հայտարարությունից հետո Զաքարյանը Աշոտը սկսեց հարձակումները գեներալների վրա, որոնք պահանջում են Փաշինյանի հրաժարականը: Շատ գեներալներ հայհոյել են նրան եւ խոստացել զբաղվել Աշոտի եւ Անդոնի նման դավաճաններով»,-գրում է ալիքը:

Закарян Ашот вместе с Андоном грабил зону бедствия в начале 90-х и заработал на крови бедствующих миллионы долларов – «Армянская вендетта»
В продолжение темы, поднятой Арамом Габриеляновым.
Глава Военной полиции Армении Закарян Ашот, который вместе с Андоном (Андраником Кочаряном) грабил зону бедствия в начале 90-ых и заработал на крови бедствующих миллионы долларов.
Продавал в Турцию строительную технику и более 300 контейнеров с помощью для зоны бедствия и 400 уазов. Ашот усилиями Андона назначен руководителем военной полиции и сейчас тероризирует военных.
В 90-х, во время кражи помощи и продажи ее Турции, очень сблизился с турецкими спецслужбами. И не странно, что после заявления Эрдогана об осуждении действий армянской Армии, Закарян Ашот перешёл к самым гнусным нападкам на генералов требующих отставки Пашиняна.
Многие генералы в самых матерных выражениях послали любимчика турков подальше и обещали заняться такими предателями как Ашот и Андон.