Պատերազմը՝ խոշոր կոռուպցիոն գործարք
Կոռուպցիայի դեմ պայքարի լոզունգի տակ իշխանության եկած Նիկոլ Փաշինյանը մխրճվել է կոռուպցիայի մեջ։ Աննախադեպ ու խայտառակ կոռուպցիայի։
Խոսքը ավելի քան 100 միլիոն դոլարի հասնող պարգևավճարների մասին չէ։ Դրանք կոպեկներ են։ Դրանք ընդամենը սեփական թիմակիցներին պետբյուջեի հաշվին կաշառելու շրջանակներում են արվում։
Խոսքը նույնիսկ ծխախոտի մաքսանենգ վաճառքի մասին չէ։ Դրա շրջանառությունը մոտ 70 միլիոն դոլարի է հասնում, բայց դա էլ է կոպեկ Նիկոլի գլխավոր կոռուպցիոն սխեմայում։
Նիկոլի կոռուպցիան արյունոտ է և հասնում է 5 միլիարդի։ Արցախը 5 միլիարդի դիմաց հանձնելու մասին է խոսքը։ Այն չի հերքվել։ Հակառակը՝ հաստատվել է տարբեր մեխանիզմներով։
Մոտ 5 հազար զոհի, Արցախի պետականության կորստի արձանագրումից հետո նիկոլենք ուրախությամբ քարոզում են, որ շուտով Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ սահմանը բացվելու է, և «պողոսը» լավ է ապրելու։
Սրանք «պողոսին» լավ ապրեցնելու ծրագիրը խոստանում են կյանքի կոչել նաև «Մանումենտի դղյակները» նույն տեղում դղյակ ունեցող Գագիկ Ջհանգիրյանի միջոցով խլելով ու աղքատներին բաժանելու կուտը տալով։
Ահա այն հրեշավոր կոռուպցիոն սխեման, որի համար Նիկոլին պետք էր «Հաղթելու ենք» կարգախոսի ներքո պարտության տանել հայ ժողովրդին։ Ու որպեսզի լավ վախենան ու չդիմադրեն, 5 հազար զոհ տվեցին, ոչնչացրեցին բանակը։
Նիկոլն ասում է՝ եթե առանց զոհերի ու տարածքային զիջումների փորձեր լուծել Արցախի խնդիրը (դե՛, 5 միլիարդը վերցներ, էլի՛), ապա իրեն կասեին դավաճան։ Դրա համար էլ ինքը ռազմահայրենասիրական հռետորաբանությամբ զիջեց ու զոհեց, որպեսզի կարողանա մարսել 5 միլիարդը։
Պատերազմը Նիկոլին ու թուրքերին պետք էր գործարքը գլուխ բերելու համար։ Աննա Հակոբյանը այստեղ էլ էր խաբում, երբ ասում էր, որ զինվորները զոհվում են հանուն ոչնչի։ Մեր զինվորները զոհվում էին հանուն 5 միլիարդի։ Հանուն արյունոտ կոռուպցիայի։

Война – большая коррупционная сделка
Пришедший к власти под лозунгом о борьбе с коррупцией Никол Пашинян сам погряз в коррупции. В беспрецедентной и позорной коррупции.
Речь не о достигающих почти 100 млн долларов премиях. Это – копейки. Они раздаются всего лишь в рамках подкупа членов команды за счет госбюджета.
Речь даже не о контрабандной продаже сигарет. Ее оборот достигает примерно 70 млн долларов, но и это – всего лишь копейки в главной коррупционной схеме Никола.
Коррупция Никола построена на крови и достигает 5 млрд долларов. Речь о сдаче Арцаха за 5 млрд. Опровергнуто это пока не было. Даже наоборот, подтвердилось посредством различных механизмов.
После почти 5 тысяч жертв и потери государственности Арцаха николовцы с радостью пропагандируют, что скоро границы с Турцией и Азербайджаном откроются, и «погос» заживет хорошо.
Они обещают реализовать планы по обеспечению «погосу» хорошей жизни в том числе посредством «наживки» об экспроприации руками Гагика Джангиряна «дворцов на Монументе» (где, кстати, последний тоже имеет свой особняк) и их раздаче бедным.
Вот та чудовищная коррупционная схема, для которой Николу нужно было повести армянский народ к поражению под лозунгом «Мы победим». И дабы народ был хорошенько испуган и не сопротивлялся, они дали 5 тысяч жертв и уничтожили армию.
Никол говорит: если бы он попытался решить проблему Арцаха (ну, в смысле взять 5 млрд) без жертв и территориальных уступок, то его объявили бы предателем. Поэтому он и уступил и дал жертвы под военно-патриотической риторикой, чтобы суметь переварить эти 5 млрд.
Война нужна была Николу и туркам для довершения сделки. Анна Акопян обманывала и здесь, говоря, что солдаты погибают во имя ничего. Наши солдаты погибали во имя 5 млрд. Во имя кровавой коррупции.