Հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 180 անգամ
Ապրիլի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 180 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ապրիլի 21-ին` ժամը 13:07-ի սահմանում, ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խոցվել է Արցախի օդային սահմանը հատած, ադրբեջանական զինուժին պատկանող, «ORBITER» տիպի անօդաչու թռչող սարքը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում Արցախի Հանրապետության օդային և ցամաքային սահմանների պաշտպանությունը վստահորեն իրականացնելու համար:

ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 180 раз
В период с 19 по 25 апреля на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 180 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 3500 выстрелов.
Помимо вышеуказанных нарушений, 21 апреля, около 13:07, подразделения противовоздушной обороны, дислоцированные в южном направлении Армии обороны Арцаха, заметив проникновение азербайджанского беспилотного летательного аппарата типа «ORBITER» в воздушное пространство Арцаха, были приведены к соответствующему уровню боевой готовности и в результате грамотных действий сбили его на границе.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха полностью владеют оперативно-тактической ситуацией на передовой и предпринимают необходимые шаги для обеспечения надежной защиты воздушных и сухопутных границ Арцаха.