«ԱՅՈ»-ի թիմը պատկառելի գումարներ է ծախսելու․ «Հրապարակ»
««ԱՅՈ»-ի թիմն արդեն մշակել է իր ստրատեգիան և գործի անցել: Որոշել են քարոզարշավի ամեն օրվա համար մեկական տեսահոլովակ նկարել: Հոլովակները մոնտաժում են հեղափոխության ժամանակ հանրահավաքների կադրերից, որ մարդկանց մոտ նոստալգիկ զգացումներ արթնացնեն և «հեղափոխությանն» «ԱՅՈ» ասելու բուռն ցանկություն։
Արդեն իսկ 10 օրվա հոլովակները պատրաստ են, ընթացքում պատրաստվում են էլի նկարել: Այդ աշխատանքը ղեկավարում է շտաբի պետ Սուրեն Պապիկյանը, որը հանդիպումներ է ունենում ռեժիսորների և PR մասնագետների հետ, նրանց առաջարկները լսում, որ ներկայացնի «Քաղպայմանագրի» նիստին, և որոշեն, թե մնացած քարոզչական աշխատանքներն ում են պատվիրելու:
Երգ գրելու և տարբեր բնույթի տեսահոլովակներ նկարելու առաջարկներ էլ են ստացվել: Նաև մեծ գումար են նախատեսել լրատվական կայքերում գովազդ տեղադրելու համար՝ ամենախոշոր գովազդային գործակալություններից մեկի հետ են համագործակցում: Մի խոսքով՝ պատկառելի գումարներ են ծախսվելու «ԱՅՈ»-ի քարոզարշավի վրա»,-գրում է թերթը։

На агитацию «Да» будут потрачены значительные финансовые средства – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет, что команда агитации «Да» уже разработала свою стратегию и приступила к делу. На каждый день агитационной кампании решено снять по одному видеоролику. Агитационные ролики монтируются из кадров митингов во время революции, чтобы вызвать у людей ностальгию и «бурное» желание сказать «революции» «Да».
«Уже готовы ролики для 10 дней, в процессе собираются снимать еще. Этой работой руководит начальник штаба Сурен Папикян, который встречается с режиссерами и PR специалистами, выслушивает из предложения, чтобы представить на заседании партии «Гражданский договор» и решить, кому заказать остальные работы.
Получены предложения написать песню и снять агитационные ролики различного характера. Предусмотрена также крупная сумма для размещения рекламы на сайтах – сотрудничают с одной из крупнейших рекламных агентств.