Ինչպես հաղորդում է «ԱՊԱ» գործակալությունը, ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լիտվայի արտգործնախարար Աուդրոնյուս Աժուբալիսը մարտի 13–ին կմեկնի Ադրբեջան։
Աժուբալիսն իր պաշտոնական հանդիպումները կանցկացնի մարտի 14–ին։
ԵԱՀԿ նախագահը Ադրբեջանից կմեկնի Վրաստան։
Այցերի շրջանակում քննարկվելու է ձգձվող հակամարտությունների հարցը, այդ թվում ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը։
Մարտի 13–ին ԵԱՀԿ գործող նախագահը կմեկնի Ադրբեջան

13 марта состоится визит действующего председателя ОБСЕ, главы МИД Литвы Аудронюса Ажубалиса в Азербайджан, передают азербайджанские СМИ.
Официальные встречи действующего председателя ОБСЕ состоятся 14 марта. Из Азербайджана действующий председатель ОБСЕ отбудет в Грузию.
13 марта действующий председатель ОБСЕ посетит Азербайджан