Կառավարությունը Սամվել Ալեքսանյանի դստեր ընկերությանն արտոնություն տվեց
Կառավարությունը երեք տարով երկարաձգեց «Էյ Բի Սի տեքստիլ» ՍՊԸ-ի կողմից ապրանքների ներմուծման ԱԱՀ-ի գումարների վճարման ժամկետը՝ ավելացնելով ներմուծվող հումքի ցանկը:
«Էյ Բի Սի տեքստիլ» ընկերությունը գործում է 2017 թվականից։
Ընկերությունը առաջին փուլով ներմուծել է հումք` տեքստիլի արտադրության համար (սրբիչների արտադրություն), որոնց համար նախատեսված գումարը կազմել է մոտ 8.2 մլրդ դրամ: Ներկայումս անհրաժեշտություն է առաջացել երկրորդ փուլով ներմուծել մոտ 10.5 մլրդ դրամի ապրանքների լրացուցիչ խմբաքանակ:
Համաձայն ընկերության կողմից տրամադրված տեղեկատվության` ներդրումային ծրագրի շրջանակում ընկերությունում ստեղծվել է 60 նոր աշխատատեղ և իրականացվել 1 մլրդ 823 մլն 702 հազար դրամի ներդրում:
Ներդրումային ծրագրի իրագործման արդյունքում ընկերությունում երեք տարվա ընթացքում կստեղծվի 175 նոր աշխատատեղ` 189 հազար դրամ միջին աշխատավարձով:
Նշենք, որ այս ընկերությունը պատկանում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի դստերը՝ Աստղիկ Ալեքսանյանին:

Правительство предоставило новые льготы компании дочери Самвела Алексаняна
Правительство Армении сегодня продлило на 3 года срок уплаты НДС при импорте товаров компанией «Эй Би Си текстиль», увеличив перечень импортируемого сырья.
Компания «Эй Би Си текстиль» действует с 2017 года.
Компания на первом этапе импортировала сырье для производства текстиля (производство полотенец), предусмотренная для этого сумма составляла примерно 8.2 млрд. драмов. В настоящее время возникла необходимость импортировать на втором этапе дополнительную партию товаров примерно на 10.5 млрд. драмов.
Согласно предоставленной компанией информации, в рамках инвестиционной программы в компании создано 60 новых рабочих мест и осуществлены инвестиции на сумму 1 млрд. 823 млн. 702 тысяч драмов.
В результате реализации инвестиционной программы в течение трех лет в компании будут созданы 175 новых рабочих мест со средней зарплатой 189 тысяч драмов в месяц.
Отметим, что компания «Эй Би Си текстиль» принадлежит дочери бывшего депутата парламента Самвела Алексаняна – Астхик Алексанян.