«Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցի աճուրդին մասնակցելու համար մեկ ընկերություն է հայտ ներկայացրել. «Ժողովուրդ»
«ՀՀ պետգույքի կառավարման կոմիտեն հույս ունի, որ մինչև տարեվերջ Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցը նոր սեփականատեր կունենա: Չնայած հյուրանոցի աճուրդին մնացել է 12 օր, բայց «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ հայտ ներկայացնելու մտադրություն ունի ընդամենը մեկ ընկերություն: Իսկ աճուրդի են հանվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի հասցեում գտնվող 19758 քմ շենք-շինությունները, ինչպես նաև շենք-շինությունների ներսում առկա 3257 միավոր շարժական գույքը և օգտագործման ու սպասարկման համար հատկացված 1.38 հեկտար մակերեսով հողամասը: Հյուրանոցի նախավճարը կազմում է 376 մլն 322 հազար 890 դրամ:
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ղեկավար Նարեկ Բաբայանը «Ժողովուրդ» օրաթերթին ասել է. «Դրսից 1 ընկերություն, որ դիմել է, հիմա փաստաթղթերի հետ կապված հարցերն ենք կարգավորում, որպեսզի դրամական փոխանցումն իրականացվի, որովհետև մեծ ծավալի գումարի մասին է խոսքը. գնահատված արժեքի 5 տոկոսի չափի մասին է խոսքը, որը պետք է փոխանցվի»»,-գրում է թերթը:

Заявку на участие в аукционе по продаже гостиницы «Golden Palace» намерена подать лишь 1 компания –
Комитет по управлению государственным имуществом надеется, что до конца года у гостиницы «Golden Palace» в Цахкадзоре будет новый владелец, пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, хотя до аукциона осталось 12 дней, заявку на участие намерена подать лишь одна компания.
На аукцион выставлены здания и строения площадью 19.758 кв.м. по адресу ул. Тандзахпюра, город Цахкадзор, Котайкская область, а также 3.257 единиц движимого имущества, которое находится в этих зданиях, и земельный участок площадью в 1.38 га. Начальная цена гостиницы на аукционе составляет 376 млн. 322 тыс. 890 драмов.
Руководитель Комитета по управлению государственным имуществом Нарек Бабаян заявил изданию:
«Для участия в аукционе обратилась одна компания из-за рубежа, сейчас регулируем связанные с документами вопросы, чтобы можно было сделать перечисление, поскольку речь идет о крупно сумме: нужно сделать первоначальный взнос в размере 5% от оцененной стоимости».