Փաշինյանի վարկանիշը կտրուկ նվազել է. չի բացառվում, որ նա շուտով նոր, ավելի հետաքրքիր տեսարաններով գործողություններ նախաձեռնի․ «Փաստ»
«Վարչապետ Փաշինյանը վերջերս նորից սկսել է էլ ավելի հաճախակի սելֆիներ, լայվեր և «ժողովրդահաճո» այլ գործողություններ կատարել։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ի թիվս այլ հարցերի, պատճառն այն է, որ մոտ 10 օր առաջ վարչապետի սեղանին են դրվել սոցհարցումների թարմ տվյալներ։
Դրանք այնքան են զայրացրել վարչապետին, որ վերջինս հանձնարարել է ստուգել, և նոր հարցում են պատվիրել տեղի սոցիոլոգիական կազմակերպություններից մեկին, որը միջազգային կազմակերպության մասնաճյուղն է Հայաստանում։
Ըստ մեր աղբյուրների, հարցումների տվյալները ներկայացվել են վարչապետի՝ փարիզյան այցից 2 օր առաջ. այդ հարցումներով հաստատվել են նախորդի տվյալները, ըստ որոնց, վարչապետի վարկանիշը տատանվում է մոտ 21-23 %-ի սահմաններում:
Հարցման մեջ եղել են տվյալներ այլ դեմքերի և գործիչների մասով, որոնք ուղղակի զայրացրել են Փաշինյանին, և նա էլ իր հերթին հանձնարարել է իր ամենից վստահելի մարդկանց՝ մտածել, վերլուծել և իրեն ներկայացնել անելիքների ծրագրեր, թե ինչ կարելի է անել՝ կանգնեցնելու վարկանիշի այդչափ արագ անկումը։
Ըստ այդմ, չի բացառվում, որ շուտով վարչապետը նախաձեռնի հանրությանը նոր, էլ ավելի հետաքրքիր տեսարաններով ապահովելու գործողություններ, քանի որ նախկինում արվածներն էլ իրենց նպատակին չեն ծառայում»,-գրում է թերթը:

Рейтинг Никола Пашиняна продолжает падать – «Паст»
Газета «Паст» пишет, что в последнее время снова участились селфи, лайвы и «приятные народу» действия премьер-министра Никола Пашиняна. По сведениям издания, причина этого в том, что примерно 10 дней назад премьер-министру представили новые данные соцопросов.
По сведениям издания, эти данные настолько возмутили премьера, что последний поручил проверить их и заказал провести новый соцопрос одной из местных организаций, которая является филиалом международной организации в Армении.
«Как передает наш источник, данные этого опроса были представлены премьеру за 2 дня до визита в Париж и подтвердили, что рейтинг премьер-министра колеблется в пределах 21-23%.
Во время соцопроса предлагалось ответить также на вопросы о других лицах и деятелях, результаты просто возмутили Пашиняна и он поручил самым надежным своим людям, подумать, проанализировать и представить ему программу дальнейших действий – что можно сделать, чтобы остановить столь быстрое падение рейтинга.
Посему не исключается, что вскоре премьер-министр инициирует действия для обеспечения общества новыми более интересными зрелищами, поскольку устроенные в прошлом не послужили своей цели», – пишет газета.