Նիկոլը՝ լֆիկական «Օսվենցիմում» (տեսանյութ)
Մինչև 2018–ի ապրիլի 23–ը, այսինքն՝ մինչև այն պահը, երբ Սերժ Սարգսյանը դեռ հրաժարական չէր տվել, Սամվել Ալեքսանյանը՝ «ԼՖիկ Սամոն», հակահեղափոխական օլիգարխ էր և բռնության էր ենթարկում փողոց փակող հեղափոխականներին։
Ի դեպ, հեղափոխականների դեմ պայքարելու պահին Սամվելի գլխավերևում նրա «Բենթլի» ավտոմեքենայի ֆիրմային հովանոցն էր։ Այդ հետո պետք է նույն հովանոցը պաշտպաներ հեղափոխականների գլուխը անձրևից՝ Լֆիկի հոգատար, քծնող ու խաբուսիկ հայացքի ներքո։
Կար ժամանակ, երբ Նիկոլ Փաշինյանը մեծամասնական ընտրատարածքում պայքարում էր Լֆիկ Սամոյի դեմ ու հանդիպում էր նրա կողմնակիցների գրոհներին։ Հիմա այդ խառնամբոխը, թերևս, հպարտ ու դուխով քաղաքացի է դարձել։
Լֆիկը ճիշտ էր ասում, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրենց ախպերն է, պարզապես ուզում է ցույց տալ, թե, իբր, ընդդիմադիր է։
Կար նաև ժամանակ, երբ Նիկոլը խոսում էր Մալաթիայում բնակվող ու Ալեքսանյանի հիմնարկներում աշխատող մարդկանց լֆիկական «Օսվենցիմից» ազատագրելու մասին։ Հիմա ժողովրդի վարչապետն այլ կարծիքի է, քանզի օգտվում է լֆիկական «Օսվենցիմի» բարիքներից։ Համ էլ՝ իրենց էլեկտորատները նույնն են։ Այդ էլեկտորատը Լֆիկի վաճառած «Դուխով» օղին է խմում և ձրի լավաշ ստանում լֆիկական «Օսվենցիմից»։ Նիկոլն էլ է ձրի ստանում, բայց ոչ թե լավաշ, այլ երկնագույն եզրաշերտով սկուտեղի վրա մատուցվող այլ բան։
Հիմա, երբ հակահեղափոխական օլիգարխ Լֆիկ Սամոն հռչակվել է հեղափոխական սեփականատեր Սամվել Ալեքսանյան, Նիկոլ Փաշինյանը հայտնվել է նրա կողքին՝ բիզնեսմենի նորաբաց արտադրամասում։ Վայր, որը նախկինում ընդդիմադիր խաղացող Նիկոլը Օսվենցիմ կանվաներ, բայց հիմա այդ վայրում տեղադրված է վարչապետ Փաշինյանի՝ «Հայաստանն իմ օջախն է, ժողովուրդն իմ ընտանիքն է» էժանագին գրառումը։
Ամբողջ գիտակցական ու հաճախորդական կյանքում Սամվել Ալեքսանյանի դեմ ելույթներով թունդ ընդդիմադիր խաղացած Նիկոլ Փաշինյանի «քիփությունը» հեղափոխության խորհրդանիշներից մեկը դարձած նախկին օլիգարխի հետ շատ ցցուն ձևով ցույց է տալիս «թավշյա» հեղափոխության սուտն ու կեղծիքը, փարիսեցիությունն ու պոպուլիզմը։
Սամվել Ալեքսանյանը հիմա է՛լ Լֆիկը չէ։ Նա դարձել է հեղափոխականների սրտի սեփականատերը։ Հատկապես երբ առատաձեռն է գտնվում Փաշինյանի տիկնոջ հայտնի հիմնադրամների մասով։ Աննա Հակոբյանն, ի դեպ, հաճույքով գովազդում է Սամվել Ալեքսանյանի արտադրանքը և բոլորին կոչ անում մուծվել։
Հեղափոխությունը մաքրում է նախկինի բոլոր հետքերը։ Հատկապես երբ հետքերը կլորիկ գումարներով են մաքրվում։

Никол в лфикском «Освенциме» (видео)
До 23 апреля 2018 года, то есть до момента, когда Серж Саргсян еще не подал в отставку, Самвел Алексанян («Лфик Само») был контрреволюционным олигархом и подвергал насилию перекрывавших улицы революционеров.
Кстати, в момент борьбы с революционерами над головой Самвела был фирменный зонтик его автомобиля марки «Бентли». Это уже потом тот же зонт должен был прикрыть головы революционеров от дождя – под заботливый, заискивающий и обманчивый взгляд Лфика.
Было время, когда Никол Пашинян боролся с Лфик Само в мажоритарном избирательном округе и встречал там нападки его сторонников. Сейчас этот сброд стал собранием гордых и духовитых граждан.
Лфик говорил правду, утверждая, что Никол Пашинян – их кореш, который лишь пытается казаться оппозиционером.
Было также время, когда Никол говорил об освобождении из лфикского «Освенцима» живущих в административном округе Малатия и работающих там на предприятиях Алексаняна людей. Сейчас «народный» премьер другого мнения, так как пользуется плодами лфикского «Освенцима». Кроме того, у них один и тот же электорат. Этот электорат пьет продаваемую Лфиком водку «Духов» и получает бесплатный лаваш из лфикского «Освенцима». Никол тоже получает бесплатно, но не лаваш, а кое-что подаваемое на блюдечке с голубой каемочкой.
Сейчас, когда контрреволюционный олигарх Лфик Само провозглашен революционным собственником Самвелом Алексаняном, Никол Пашинян оказался рядом с ним, в открытом бизнесменом новом цехе. В месте, которое заигрывавший в прошлом в оппозиционера Никол назвал бы «Освенцимом» и в котором сейчас размещены дешевые строки премьера Пашиняна «Армения – мой очаг, народ – моя семья».
«Благотворительная» дружба с Самвелом Алексаняном выступавшего всю свою сознательную и клиентскую жизнь с яро оппозиционными речами против него Пашиняна в весьма символической форме демонстрирует ложь и фальшь, фарисейство и популизм «бархатной» революции.
Самвел Алексанян впредь не Лфик. Он стал собственником сердца революционеров. В особенности когда проявляет щедрость в отношении известных фондов супруги Пашиняна. Анна Акопян с удовольствием рекламирует продукцию Самвела Алексаняна и призывает всех проплачиваться.