Ինչով է հետաքրքիր Փաշինյանը հեղափոխության արտաքին փայատերերին
Նիկոլ Փաշինյանը վախենում է ազգային անվտանգության հարցերով ԱՄՆ նախագահի խորհրդական Ջոն Բոլթոնի առաջարկած ճանապարհով գնալ արագացման ռեժիմով։ Նա, իր ոճին հավատարիմ, «այո» չի ասել Բոլթոնին, բայց «ոչ» էլ չի ասել։
Ամերիկյան վարչակազմի բազեական թևին «նոր» Հայաստանը հետաքրքիր է որպես հակաիրանական ու հակառուսական նախագիծ, բայց նրանք տեսնում են, որ Փաշինյանը գոնե այս պահին չի կարողանում կամ չի ուզում մինչև վերջ միանալ այդ ծրագրերին։ Տեսնում են, ու հիմա Նիկոլը նրանց պետք է մեկ հարցով՝ հեղափոխության արտահանում։
Նախորդ տարվա ապրիլ–մայիսին տեղի ունեցած հեղափոխության արտահանումը դրա արտաքին փայատերերը նախատեսում են երկու ուղղությամբ՝
1. Արցախ,
2. Ռուսաստան։
Դատելով ամենից՝ Փաշինյանն այս հարցում լիակատար փոխըմբռնման է հասել, քանզի դա բխում է իր անձնական շահերից։
Դրսի մոդերատորները շատ լավ հաշվել են, որ Փաշինյանին կարելի է օգտագործել՝ նրա էգոիստական ու մերկանտիլ շահերը առաջ մղելով։ Հաշվել են ու գործի լծել «թավշյա» առաջնորդին։
Նիկոլն այժմ հեղափոխության արտահանման գործիք է դարձել դրսի ձեռքերում։
Արցախի ուղղությամբ նա բաց տեքստով է խոսում այդ մասին։ Սորոսականների գործուղումն Արցախ ամբողջությամբ տեղավորվում է հեղափոխության արտահանման տրամաբանության մեջ։
Ինչ մնում է ՌԴ–ին, ապա Նիկոլը վախենում է ուղիղ խոսել այդ մասին, բայց ուշագրավն այն է, որ և՛ պաշտոնական Ստեփանակերտի, և՛ պաշտոնական Մոսկվայի հետ նա ամեն կերպ փչացնում է հարաբերություններն ու ՀՀ շահերի դեմ քայլեր անում՝ գերի դառնալով սեփական հիվանդագին պատկերացումներին ու դրսի մոդերատորների ցուցումներին։
Դրսում հաշվել են, որ եթե Փաշինյանը մինչև վերջ գնա Երևան–Ստեփանակերտ և Երևան–Մոսկվա հարաբերությունների վատացման ուղղությամբ, ապա ի վերջո նա, ուզի թե չուզի, իր «այո»–ն կասի Բոլթոնի պլանին՝ Հայաստանը դարձնելով մանրադրամ թուրք–ադրբեջանական դուետի և ՆԱՏՕ–ի առաջխաղացման գործընթացում։
Թե ինչով է ավարտվելու այս ամենը, պարզ կդառնա շատ մոտ ապագայում։ Համենայնդեպս լավ հոտ չի գալիս։
Հ.Գ.։ Նիկոլ Փաշինյանից պետբյուջեի հաշվին ֆինանսավորում ստացած և Արցախ գործուղված Շվոնդեր–Դանիելը ՖԲ–ում որոշել է «շուլուխ» անել՝ Պուտինին բանտում պահելու թեմայով։
«Թավշյա» տղաներն ու աղջիկները և նրանց հավասարեցված անորոշ սեռի շրջանակները որոշել են արջի «հանգամանքների» հետ խաղալ՝ զոհասեղանին դնելով Հայաստանի ու Արցախի ապագան։

Чем Пашинян интересен внешним пайщикам революции
Никол Пашинян боится идти ускоренными темпами по предложенному советником президента США по вопросам безопасности Джоном Болтоном пути. Будучи верен своему стилю, он не сказал Болтону ни «да», ни «нет».
Ястребам из американской администрации «новая» Армения интересна в качестве антииранского и антироссийского проекта, но они видят, что Пашинян, хотя бы на данный момент, не может или не хочет до конца присоединяться к этим планам. Видят, и сейчас Никол им нужен лишь в одном вопросе – экспорте революции.
Экспорт имевшей место в апреле-мае прошлого года революции ее внешние пайщики планируют в двух направлениях:
1. Арцах,
2. Россия.
Судя по всему, Пашинян в этом вопросе достиг полного взаимопонимания, так как это продиктовано его личными интересами.
Внешние модераторы прекрасно рассчитали, что Пашиняна можно использовать, продвигая его эгоистические и меркантильные интересы. Рассчитали и впрягли «бархатного» лидера в дело.
Никол сейчас стал инструментом экспорта революции в руках внешних сил.
В направлении Арцаха он говорит об этом открытым текстом. Командирование соросовцев в Арцах полностью умещается в логику экспорта революции.
Что касается РФ, то Никол боится прямо говорить об этом, но примечательным является то, что и со Степанакертом, и с Москвой он всячески портит отношения и предпринимает шаги против интересов РА, становясь заложником собственных болезненных представлений и указаний внешних модераторов.
Внешние силы рассчитали, что если Пашинян пойдет до конца в направлении подрыва отношений Ереван-Степанакерт и Ереван-Москва, то в конце он, хочет этого или нет, скажет свое «да» плану Болтона, превратив Армению в разменную монету в деле продвижения в регионе интересов турецко-азербайджанского дуэта и НАТО.
Чем же всё это завершится, станет ясно в ближайшем будущем. По крайней мере, ничем хорошим это не попахивает.
P.S. Получивший от Никола Пашиняна финансирование за счет госбюджета и командированный в Арцах Швондер-Даниэл решил поострить в «Фейсбук» на тему удержания Путина в тюрьме.
«Бархатные» парни и девчата и приравненные к ним круги неопределенного пола решили поиграть с медвежьими «причиндалами», поставив на алтарь будущее Армении и Арцаха.