Պայթյուն է որոտացել Սանկտ Պետերբուրգի մետրոյում․ կան զոհեր (լրացված, տեսանյութ, լուսանկար)
Քիչ առաջ պայթյուն է որոտացել Սանկտ Պետերբուրգի մետրոյի «Սեննայա պլոշչադ» կայարանում։ Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ–ը, նախնական տվյալներով՝ զոհվել է 10, տուժել՝ 20 մարդ:
Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ մեկից ավելի պայթյուն է եղել։
Իրավապահները ենթադրում են, որ կատարվածն ահաբեկչություն է։ Պայթյունը որոտացել է «Սեննայա պլոշչադ» և «Տեխնոլոգիչեսկիյ ինստիտուտ» կայանների միջև։ Տուժածներին տարհանում են ուղղաթիռներով։ Վերջին տվյալներով՝ վիրավորվել է 50 մարդ։ Սանկտ Պետերբուրգի մետրոյի բոլոր կայանները փակ են։
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իր ցավակցությունն է հայտնել զոհվածների հարազատներին։ Կատարվածը նա քննարկել է Անվտանգության դաշնային ծառայության ղեկավարի հետ։
Ինչպես հայտնի է դարձել «Ֆոնտանկային», «Պլոշչադ Վոսստանիյա» կայանում գործի չդրված պայթուցիկ սարք է հայտնաբերվել։ Այժմ այն վնասազերծում են:

В метро Санкт-Петербурга прогремели взрывы (видео, фото)
Взрывы прогремели на станциях «Сенная» и «Технологический институт» синей ветки метро Санкт-Петербурга, есть пострадавшие и погибшие, сообщил источник РИА «Новости» в правоохранительных органах города.
«Есть пострадавшие и жертвы. Кроме того, спасатели и пожарные машины вызваны на станцию «Технологический институт». Движение поездов на всей ветке остановлено», – сказал собеседник агентства.
По предварительным данным, погибли не менее 10 человек, еще столько же пострадали, среди раненых есть дети. Обе станции закрыты, идет эвакуация пассажиров.