ՀԱՊԿ. ԼՂ հակամարտությունը ռազմական լուծում չունի
Ադրբեջանի գործողությունները միայն սրում են Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը: Այս մասին «Интерфакс»-ին ասել է ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը:
«Ամեն ինչ պետք է որոշվի բանակցությունների ճանապարհով: Այս դեպքում ադրբեջանական կողմի գործողությունները հանգեցնում են իրավիճակի և հակամարտության սրմանը»,- ասել է Զայնետդինովը:
Նրա խոսքով՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ քարտուղարության ղեկավարությունը Հայաստանի ղեկավարության հետ մշտական կապի մեջ են:
«Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից ստացել ենք տեղի ունեցած զինված բախման մասին ողջ լիարժեք տեղեկատվությունը։ Կարծում ենք, որ հակամարտությունը ռազմական լուծում չունի»,- ասել է Զայնետդինովը։

ОДКБ: «Вооруженного решения у конфликта не существует»
Действия Азербайджана только обостряют ситуацию в Нагорном Карабахе, заявил 2 апреля пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов.
«Все должно решаться путём переговоров. Действия азербайджанской стороны в данном случае ведут к обострению ситуации и конфликта», – заявил Зайнетдинов в интервью агентству «Интерфаксу-АВН».
Он подчеркнул, что генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа и руководство секретариата ОДКБ находятся в постоянном контакте с руководством Армении.
«Получили от министерства обороны страны всю исчерпывающую информацию о произошедшем вооруженном столкновении. Считаем, что вооруженного военного решения у армяно-азербайджанского конфликта не существует», – сказал Зайнетдинов.