«Դեմ ենք էլեկտրաէներգիայի թանկացմանը» նախաձեռնությունը հայտարարում է, որ էլեկտրաէներգիայի ապօրինի թանկացման դեմ բողոքը շարունակվում է։
«Ցուցարարները վերանվաճել են Բաղրամյան փողոցի սկզբնամասը՝ նախօրդ ամբողջ գիշեր մնալով այնտեղ։ Այսօր՝ 18։00-ին, հավաքվում ենք Ազատության հրապարակում և երթով գնում միանալու Բաղրամյան փողոցում ակցիան շարունակող մասնակիցներին։
Մնում ենք փողոցում մինչև էլեկտրաէներգիայի սակագնի ապօրինի թանկացման որոշումը չեղյալ համարելը։ Ինչպես նաև օրվա ընթացքում կարող եք միանալ Բաղրամյանում ակցիա իրականացնող մասնակիցներին։ Յուրաքանչյուրիս ներկայությունը պարտադիր է»,–ասված է հայտարարությունում։
Ազատության հրապարակից այսօր ևս երթ կլինի դեպի Բաղրամյան պողոտա

Сегодня пройдет шествие от площади Свободы к проспекту Баграмяна
Гражданская инициативы «Мы - против подорожания электроэнергии» заявила о продолжении акций протеста в связи с незаконным повышением тарифа на электроэнергию.
«Демонстранты вновь заняли нижнюю часть проспекта Баграмяна, оставшись здесь накануне ночью. Сегодня в 18:30 собираемся на площади Свободы и направимся шествием на проспект Баграмяна, чтобы присоединиться к участникам продолжающейся акции протеста.
Останемся на улице, пока незаконное решение о повышении тарифа на электроэнергию не будет отменено. Можете также в течение дня присоединяться к участникам акции на проспекте Баграмяна. Присутствие каждого из нас обязательно», – говорится в заявлении.