ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ Սերժ Սարգսյանը հուլիսի 22–ից մեկնել է արձակուրդ, որի մի մասը կանցկացնի արտերկրում:
Նախագահականից, սակայն, չեն մանրամասնում, թե կոնկրետ քանի՞ օր է Սերժ Սարգսյանի արձակուրդը տևելու։
Նաև հատկանշական է, որ Սերժ Սարգսյանը մոտ մեկ ամիս առաջ էր արձակուրդում։ Հունիսի 12–ին նա մեկնել էր արձակուրդ, որը ևս անց էր կացրել արտերկրում:
Հունիսի 20-ին Սերժ Սարգսյանը Վիեննայում մասնակցել էր Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթաժողովին:
Մեկ ամիս անց Սերժ Սարգսյանը կրկին մեկնել է արձակուրդ

Месяц спустя Серж Саргсян снова отправился в отпуск
22 июля президент РА Серж Саргсян отправился в отпуск, часть которого проведет за рубежом. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В сообщении, однако, не уточняется, сколько именно дней продлится отпуск Сержа Саргсяна.
Примечательно также то, что предыдущий отпуск президента был в прошлом месяце. 12 июня он отправился в отпуск, который также провел заграницей. 20 июня Серж Саргсян принял участие в саммите Европейской народной партии в Вене