Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն անդրադառնալով Վերահսկիչ պալատի բացահայտումներին՝ հայտարարել է.
–Եկել է պատասխան տալու ժամանակը։ Ասյուհետ ցանկացած խախտման վերաբերյալ լինելու ենք չափազանց խիստ։
Նա հանձնարարել է բոլոր գերատեսչություններում ֆինանսների նախարարության ստուգումներով հայտաբերված բացահայտումների վերաբերյալ նյութերն ուղարկել իրավապահ մարմիններին:
Տիգրան Սարգսյան. «Եկել է պատասխան տալու ժամանակը»

Касаясь в ходе сегодняшнего заседания Правительства РА последних разоблачений Контрольной палаты, премьер-министр Тигран Саркисян заявил:
«Пришло время дать ответ. Впредь мы будем очень строго реагировать на любое нарушение».
Глава правительства поручил министру финансов Армении Давиду Саркисяну отправить все акты проверок правоохранительным органам.
Тимгран Саркисян: «Пришло время дать ответ»