ԱՄՆ-ում աղետի է ենթարկվել ուղևորատար ոչ մեծ ինքնաթիռ: Վթարված «Piper PA 34» ինքնաթիռը Մասաչուսեթսի նահանգի Բեդֆորդ քաղաքից ծանր հիվանդների էր տեղափոխում Նյու Յորք նահանգի Հռոմ քաղաք:
Ավիաաղետը տեղի է ունեցել ժամանման վայրից 90 կմ հեռավորության վրա: Ինքնաթիռում եղել է 3 ուղևոր՝ երկու կին և մեկ տղամարդ. նրանք մահացել են։ Օդաչուին որոնելու աշխատանքները դեռևս շարունակվում են:
Ականատեսների խոսքերով՝ ինքնաթիռն օդում մասերի է բաժանվել: Աղետի ենթարկված ինքնաթիռի կտորների մեծ մասը ընկել է անտառապատ տարածքում գտնվող լճակի մեջ, ինչը բարդացնում է օդաչուի որոնողական աշխատանքները:
Նյու Յորքի երկնքում ինքնաթիռ է վթարվել

Самолет с тяжелобольными упал, не долетев до Нью-Йорка
В США разбился небольшой пассажирский самолет. Судно «Piper PA 34», перевозившее тяжелобольных пациентов, летело из Бедфорда (штат Массачусетс) в Рим (штат Нью-Йорк), сообщает «Росбалт».
Авиакатастрофа произошла в менее чем 90 км от пункта назначения. На борту было три человека, двое из которых погибли. В настоящее время продолжаются поиски пилота.
По словам очевидцев, самолет раскололся на куски еще в воздухе. Большая часть обломков упала в большой пруд в лесопарковой зоне, что затрудняет поиски летчика. Причины крушения расследуются.