ՀՀ ԱԻ նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 8-ի ժամը 08։00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում բոլոր միջպետական և միջհամայնքային ավտոճանապարհներն անցանելի են:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար:

По состоянию на 09:00 8 апреля все дороги межгосударственного и республиканского значения на территории РА в основном проходимы.
По данным департамента чрезвычайных ситуаций Министерства внутренних дел Грузии, автодорога Степанцминда–Ларс открыта для все типов автотранспорта.