Ռոբերտո Կառլոս. Մեսսիի սենյակում մրցանակների համար էլ տեղ չկա, ուստի ես ոսկե գնդակը կտայի Ռոնալդուին
Ռուսաստանի «Անժի» ֆուտբոլային ակումբի մարզական տնօրեն Ռոբերտո Կառլոսը ՖԻՖԱ-ի պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում իր կարծիքն է հայտնել «Ոսկե գնդակ-2012»-ի քվեարկության վերաբերյալ:
«Իհարկե, բոլորը խոսում են Մեսսիի մասին: Բայց ինձ թվում է, նա բավականաչափ տիտղոսներ է նվաճել: Իր սենյակում, երևի, մրցանակների համար արդեն տեղ էլ չկա: Ուստի ես կքվեարկեի Կրիշտիանու Ռոնալդուի օգտին: Նա բացառիկ ֆուտբոլիստ է՝ ունակ ամենատարբեր միջոցներով հաղթելու բոլոր մրցավեճերում: Նա արժանի է այդ պարգևին»,-ասել է Կառլոսը:

Роберто Карлос: «В кабинете Месси уже нет места для трофеев, поэтому отдайте «Золотой мяч» Криштиану»
В интервью официальному сайту ФИФА спортивный директор «Анжи» Роберто Карлос высказался по поводу предстоящего голосования в конкурсе «Золотой мяч-2012».
«Конечно, все говорят о Месси. Но мне кажется, он уже выиграл достаточно. В его кабинете, наверное, уже нет места для трофеев. Поэтому, я бы проголосовал за Криштиану Роналду. Он уникальный игрок, способный выигрывать матчи самыми разными способами. Он достоин этого приза», - сказал Роберто Карлос.