Թուրքիան տարհանում է Սիրիային սահմանակից վայրերի բնակիչներին
Թուրքիան սկսել է տարհանել թուրք-սիրիական սահմանի մոտակայքում գտնվող Ջեյլանփնար բնակավայրի մի քանի գյուղերի բնակիչներին։ Ինչպես տեղեկացնում է թուրքական «Ռադիկալ»-ը, բնակավայրի դպրոցները մինչև շաբաթվա վերջը չեն աշխատելու։
Երեկ ողջ օրվա ընթացքում սահմանի սիրիական կողմում՝ Ռասուլայն բնակավայրի մոտ, կառավարական ուժերի ու ապստամբների միջև բախումները շարունակվել են։ Սիրիական կառավարական զորքերին պատկանող կործանիչները թուրքական բնակավայրից մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա ռմբակոծել են Ռասուլայնում գտնվող զինյալներին։
Այսօր արդեն ավելացվել է ավտոբուսային երթուղիների թիվը Ջեյլանփնարից դեպի հարևան մարզեր։

Турция эвакуирует жителей приграничной с Сирией деревни
Турция приступила к эвакуации жителей деревни Муршитпынар, расположенной на границе с Сирией. По сообщению телеканала «CNN Turk», люди будут вывезены в другие районы страны.
По данным телеканала, такое решение было принято после того как сирийские ВВС начали бомбить позиции мятежников на границе с Турцией. Уже два дня сирийская армия преследует отряды вооруженной оппозиции в приграничных с Турцией районах. В результате, на турецкую территорию зачастую падают артиллерийские снаряды, а турецкая армия открывает ответный огонь.