Շևչենկոն՝ «Չելսի»–«Շախտյոր» խաղի մասին. «Անկեղծ կասեմ, ես «Չելսիին» էի երկրպագում»
Ինչպես տեղեկացնում է «championat.com»–ը, լոնդոնյան «Չելսի»–ի և Կիևի «Դինամոյի» նախկին խաղացող, ուկրաինացի հանրահայտ ֆուտբոլիստ Անդրեյ Շևչենկոն մեկնաբանել է Չեմպիոնների Լիգայի «Չելսի»-«Շախտյոր» մրցավեճը, որն ավարտվել է 3:2 հաշվով՝ անգլիացիների օգտին.
«Խաղը շատ հետաքրքիր ստացվեց, շատ գոլեր կային: «Շախտյորը» շատ լավ տեսք ուներ, «Չելսիի» բախտը, միգուցե, բերեց, քանի որ խփեցին վերջին վայրկյաննին: Անկեղծ կասեմ, ես երկրպագում էի «Չելսիին», որտեղ խաղացել եմ: «Շախտյորի» հետ մենք (նկատի ունի Կիևի «Դինամո» թիմը–«7օր») միշտ մրցակից ենք եղել, դրա համար նրանց երկրպագել չէի կարող: Բայց «Շախտյորի» խաղն ինձ շատ դուր եկավ»։

Андрей Шевченко: «Скажу честно, что болел за «Челси»
«С «Шахтером» мы всегда были соперниками, поэтому болеть я за них не мог»,- заявил бывший футболист лондонского «Челси», киевского «Динамо» и «Милана» Андрей Шевченко, комментируя поражение «Шахтера» от лондонского «Челси» в групповом этапе Лиги чемпионов со счетом 2:3, сообщает сайт «championat.com».
«Матч получился очень интересным. «Шахтер» смотрелся очень хорошо, «Челси», наверное, очень повезло, потому что забили на последней секунде. В целом, обе команды выглядели достойно. Я честно скажу, что болел за «Челси». Но мне «Шахтер» очень понравился»,- отметил Шевченоко.
Напомним, что «Челси» уже в компенсированное арбитром время сумел забить победный мяч в ворота «Шахтера»