Իվանիշվիլին նախագահի ծախսերը կրճատում է հօգուտ սոցիալական հատվածի
Վրաստանի նոր կառավարությունը կկրճատի մայրաքաղաքի, Անվտանգության խորհրդի և նախագահական աշխատակազմի բյուջեները, որ միջոցներ ստեղծվեն սոցիալական ոլորտի և գյուղտնտեսության ֆինանսավորման համար։ Այս մասին տեղեկացնում է «Նովոստի–Գրուզիա»–ն։
–Ծախսերի օպտիմալացման հաշվին մենք կավելացնենք գյուղատնտեսության, առողջապահության և այլ ոլորտների ֆինանսավորումը, և ժողովուրդը իրական օգուտ կստանա,–հայտարարել է վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին կառավարության նիստից հետո:
Նոր կառավարությունը նախատեսում է մայրաքաղաք Թբիլիսիի բյուջեն մոտ 60 մլն ԱՄՆ դոլարով կրճատել:

Иванишвили сократит бюджетные расходы президента Грузии и его администрации
Бюджетные расходы президента Грузии и его администрации будут сокращены. Об этом, как передает «ИТАР-ТАСС», заявил Бидзина Иванишвили.
Он отметил, что «даже после поверхностного изучения госбюджета страны стало очевидно, что имеют место чрезмерные расходы бюджетных средств, в том числе очень велики расходы на обслуживание президента и его администрации».
По словам Иванишвили, «только расходы на электроэнергию, потребляемую Дворцом президента, составляет 800 тысяч лари в год (по сегодняшнему курсу 482 тыс. долларов).
«Что касается этого Дворца, который Саакашвили построил для себя, то стоимость его строительства мы все еще выясняем, и это отдельная тема», - заявил Иванишвили.
Кроме того, отметил премьер, «ведется изучение и других расходов президента, после чего очень многие траты будут сокращены».