ԲՀԿ–ն ձեռնպահ քվեարկեց
Ձայների 65 կողմ, 7 դեմ, 25 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ ԱԺ-ում ընդունվեց «Նվազագույն աշխատավարձի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու օրենքի նախագիծը: Նշենք, որ ըստ այս նախագծի՝ նվազագույն աշխատավարձը կավելանա 2500 դրամով և կկազմի 35 հազ. դրամ։
Մինչև քվեարկությունը ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը հայտնեց, որ ԲՀԿ-ն ձեռնպահ է քվեարկելու: ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն էլ բոլորին կոչ արեց դեմ քվեարկել օրենքի նախագծին և աջակցել ՀԱԿ-ի նախաձեռնությանը, որը նվազագույն աշխատավարձը սահմանում է 72,5 հազ. դրամ:

ППА воздержалась от голосования
65 голосами «за», 7 – «против» и при 25 воздержавшихся в Национальном собрании был принят законопроект о внесении изменений в закон «О минимальной заработной плате». Согласно данному проекту закона, минимальная зарплата будет увеличена на 2 500 драмов и составит 35 000 драмов.
До начала голосования руководитель парламентской фракции ППА Наира Зограбян заявила, что «Процветающая Армения» воздержится от голосования, а руководитель фракции АНК Левон Зурабян призвал всех проголосовать против законопроекта и поддержать инициативу АНК, согласно которой минимальная зарплата определяется в размере 72,5 тыс. драмов.