«Սաբահ». Էրդողանն ու Ահմադինեժադը, այնուամենայնիվ, հանդիպեցին
Թուրքական «Սաբահ» թերթը գրում է, որ Բաքվում Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության 12-րդ գագաթնաժողովին մասնակցող Թուրքիայի վարչապետ Էրդողանն ունեցել է մի շարք հանդիպումներ՝ այդ թվում նաև Իրանի նախագահի հետ։
Այսպես, Էրդողանը հանդիպել է Պակիստանի նախագահ Ասիֆ Ալի Զերդալիի հետ, որից հետո անակնկալ հանդիպում է ունեցել Մահմուդ Ահմադինեժադի հետ: Հանդիպումը տևել է մոտ 40 րոպե: Հանդիպման ժամանակ կողմերը հիմնականում քննարկել են Սիրիայի հարցը:
Նշվում է, որ վերջին անգամ Էրդողանն ու Ահմադինեժադը հանդիպում էին ունեցել 6,5 ամիս առաջ, երբ Էրդողանն այցելել էր Թեհրան:
Ավելի վաղ թուրքական մամուլը հաղորդում էր, որ Ահմադինեժադն ու Էրդողանը խուսափում էին իրարից, նույնիսկ միմյանց ձեռք սեղմել չէին ցանկանում։

Встреча Эрдогана с Ахмадинежадом всё-таки состоялась
Турецкие СМИ сообщают, что премьер-министр Турции Реджеп Эрдоган, прибывший в Баку для участия в 12-м саммите Организации экономического сотрудничества провел двусторонние встречи с главами ряда стран-участниц ОЭС, в том числе – с президентом Ирана.
После переговоров с президентом Пакистана Асифом Али Зардари, состоялась встреча с Махмудом Ахмединежадом.
Встреча, длившаяся около 40 минут, прошла за закрытыми дверями. Отмечается, что в последний раз президенты двух стран встречались пол года назад, когда Эрдоган посетил Тегеран.
Ранее турецкая пресса сообщала, что два лидера избегали двусторонней встречи и даже не хотели пожимать друг другу руки.