Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն նոր պահանջ է ներկայացրել ակումբի ղեկավարությանը: Նա դիմել է ակումբի նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսին՝ պահանջելով վերասահմանել իր պատկերով արտադրանքի վաճառքից ստացվող եկամուտները: Այս մասին տեղեկացնում է «sport.es» կայքը։
Նշենք, որ այս պահի դրությամբ պորտուգալացին ընդհանուր եկամտից ստանում է 60, իսկ ակումբը՝ 40 տոկոս: Կրիշտիանու Ռոնալդուն պնդում է, որ ինքը պետք է ստանա եկամտի 100 տոկոսը, սակայն Պերեսը նրան մերժել է: «Արքայական» ակումբի նախագահը նշել է, որ «Ռեալի» բոլոր ֆուտբոլիստները հավասար պայմաններում են, և ոչ մեկի համար բացառություն չկա:
Ռոնալդուն պահանջում է, իսկ Պերեսը՝ մերժում

Нападающий мадридского «Реала» и сборной Португалии Криштиану Роналду выдвинул новое требование руководству мадридской команды, сообщает «sport.es».
В разговоре с президентом клуба Флорентино Пересом, португалец обратился с требованием перераспределить доходы от продажи его изображения. На данный момент 60 процентов получает португалец, 40 процентов - клуб. Однако, Роналду хочет получать все 100 процентов дохода, но Перес отказал ему в этом, отметив, что все футболисты «Реала» находятся в равных условиях, и исключений нет ни для кого.
Роналду требует, а Перес – отказывает