Էրդողանի այցը ԱՄՆ չեղյալ է հայտարարվել
Չեղյալ է հայտարարվել Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեբ  Էրդողանի ամերիկյան այցը: Էրդողանը պետք է Նյու Յորքում  մասնակցեր ՄԱԿ ԳԱ-ի 67-րդ նստաշրջանին: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական  «Անադոլու»  գործակալությունը:
Նշվում է, որ այցը չեղյալ հայտարարելու պատճառը Էրդողանի աշխատանքային խիտ գրաֆիկն է: Ավելի վաղ նշվում էր, թե այդ այցը տևելու է 5 օր, սակայն հետագայում այն կրճատվեց  մինչև  3 օր, քանի որ Էրդողանը սեպտեմբերի 30-ին մասնակցելու է իր գլխավորած «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ) նիստին:
Իսկ ահա այսօր վարչապետական ապարատը հայտնել է, որ այդ այցն ամբողջովին չեղյալ է հայտարարվել: Այդ  պայմաններում  ՄԱԿ  ԳԱ  նիստում Թուրքիան ներկայացնելու է արտգործնախարար Ահմեդ Դավութօղլուն:

Эрдоган отменил визит в США
Премьер-министр Турции Реджеп Эрдоган отменил запланированный на конец сентября визит в США, во время которого он должен был посетить заседание Генеральной Ассамблеи ООН, сообщает «Reuters» со ссылкой на источник в кабинете министра.
Причиной, из-за которой Эрдоган отменил поездку, является предстоящий ежегодный съезд правящей партии, назначенный на 30 сентября, а также плотный рабочий график.
Ранее сообщалось, что из-за ушной инфекции свой визит в США отменил действующий президент Турции Абдулла Гюль. Эрдоган должен был его заменить и выступить в Нью-Йорке с речью.