Կոմանդոս. «Թալիբները չեն կարող Հայաստան գալ, բայց դա կարող են անել նրանց լրտեսները»
Արցախյան գոյամարտի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել է շրջանառվող այն լուրերին, թե թալիբների մի խումբ Հայաստան է ներթափանցել։
– Թալիբները չեն կարող Հայաստան գալ, բայց դա կարող են անել նրանց լրտեսները: Թալիբները կռվում են այնտեղ, որտեղ իրենք կարող են,–ասել է Տեր–Թադևոսյանն ու հավելել, որ Արցախյան պատերազմի ժամանակ թալիբները չկարողացան իրենց առաջ դրված ադրբեջանական հանձնարարությունը կատարել:

Во время войны талибы не смогли выполнить поставленные Баку задачи - Коммандос
Герой Карабахской войны, генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян во время встречи с журналистами прокомментировал муссируемые в последние дни слухи о том, что группа талибов проникла на территорию Армении.
«Талибы не могут проникнуть в Армению, но это могут делать их шпионы. Они дерутся там, где они могут это делать», - отметил Тер-Тадевосян, добавив, что во время Карабахской войны талибы не смогли выполнить поставленные перед ними азербайджанской стороной задачи.