Սամվել Բալասանյանի թեկնածությունը Գյումրիի քաղաքապետի ընտրություններում առաջադրել է ԲՀԿ խորհուրդը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ Գյումրու նորակառույց հիվանդանոցի բացման ժամանակ անդրադառնալով Գյումրիում կայանալիք քաղաքապետի ընտրություններին՝ ասել էր, թե ինքն է ԲՀԿ–ական թեկնածու Սամվել Բալասանյանին առաջարկել առաջադրվել քաղաքապետի թեկնածու։
Այս հայտարարությունից ժամեր անց Սամվել Բալասանյանը Կենտրոնի եթերում ասել է, թե ինքը քաղաքապետի թեկնածու է առաջադրվել առաջին հերթին հենվելով խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Գյումրիում ԲՀԿ-ի հավաքած ահռելի ձայների վրա: Բացի այդ, նա շեշտել է, որ իրեն քաղաքապետի թեկնածու է առաջադրել ԲՀԿ խորհուրդը, ինչի համար շնորհակալ և երախտապարտ է ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին:

Самвел Баласанян опроверг заявление Сержа Саргсяна
Посещая вчера новое здание многопрофильного медицинского центра в Гюмри, президент РА Серж Саргсян коснулся предстоящих в Гюмри выборов мэра.
«Да, опубликованные в прессе материалы, согласно которым кандидатуру Самвела Баласаняна на пост мэра предложил я, соответствуют действительности. Да, это так», - заявил он.
Спустя несколько часов после этого заявления Самвел Баласанян, выступая в эфире телеканала «Кентрон», в свою очередь, заявил, что он выдвинул свою кандидатуру на пост мэра Гюмри, прежде всего опираясь на колоссальное количество голосов, полученных партией «Процветающая Армения» в Гюмри на парламентских выборах.
Помимо этого, он подчеркнул, что его кандидатуру на выборах мэра Гюмри предложил руководящий Совет партии «Процветающая Армения», за что он благодарен и признателен лидеру ППА Гагику Царукяну.